Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Info ikona

Pečená jablka jak je neznáte

Podzimní voňavé listí končící v plamenech ohně, který pomalu vyhasíná. To je ta správná chvíle na přihození pár spadaných jablek ze zahrady. Ve žhavých uhlících dřeva se slupka pomalu mění na černý vařící popílek. Čím černější je, tím upečenější bude vnitřek jablka. Také vám to připomíná dětství, kdy jste si kvůli své netrpělivosti popálili prsty i jazyk?
17. 9. 2020 | Autor: Hana Kovaříková

Trouba jako ohniště

Přinášíme vylepšené verze pečených jablek, které můžete připravit v teple domova a tak, aby vaše kůže neutrpěla žádné újmy. Nejlepší odrůdou bude právě ta, která vám, či sousedovi, roste na zahradě. Ohniště vystřídá protentokrát trouba, místo do uhlíků je budete pokládat do pekáče. Linoucí se vůně však bude stejná jako tenkrát, chuť možná ještě trochu sladší, než si pamatujete. Do pekáče doporučujeme dát nejdříve pečící papír, aby se vám šťáva či další přidané ingredience zbytečně nepřipalovali. Jablka do něj prostě jen vyskládáte. Pokud se vám bude zdát, že slupka hnědne a krabatí příliš rychle, stačí je přikrýt jednou vrstvou alobalu.

Příprava jablek

Od klasického napichování na ostrý klacek či házení přímo na uhlíky dnes odstoupíme. Omytá jablka je třeba pouze seříznout kolem stopky a zbavit jádřince pomocí nože či vykrajovátka. Díky tomu vznikne dutinka přímo volající po naplnění nějakou další sladkou dobrotou. Pak se stačí pohodlně usadit kolem trouby a sledovat, jak si žár pohrává s jablečnou slupkou.

Místo jádřince sladké překvapení

Ingrediencí, které klasickou chuť pečených jablek pozvednou, je několik. Záleží na vaší chuti a preferenci. Pro větší dospělé můžete tento recept ozvláštnit jablečným ciderem. Nejlépe se však hodí pozvednutí sladké chuti pomocí medu a oříšků. Inspirovat se však můžete i jablky s italským nádechem díky mascarpone či výrazným kořením dodávající jablečné chuti zcela nový nádech.

Související

Pečená jablka s mascarpone

Mimořádně harmonické spojení jablek se skořicí a rozinkami znáte ze závinu, taštiček i koláčů. Díky kopci mascarpone...

Pečená jablka na cideru

Ledový cider má hloubku likéru a s dezerty mu to mimořádně sluší.

Kořeněná pečená jablka

Ryze ovocný dezert, ze kterého se vám i hostům podlomí kolena! Můžete ho doplnit nízkotučnou zakysanou smetanou nebo...

Jablka pečená na medu

Banány, mango, lískové oříšky, skořice, med a kapka rumu - velice voňavá a sladká záležitost.

Pečená jablka s oříškovou drobenkou

Pečená jablka jsou obzvlášť vynikající se smetanovými krémy. A dejte si k nim chlazené sladké muškátové víno.

5x jablka a listové těsto

Nejspíš nebudeme ani trochu přehánět, pokud jablečný štrúdl označíme za jeden z nejoblíbenějších dezertů. Stejně jako...

Přidat komentář