Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Tipy na víkend 29.–30. 6.

Folklor, med, pivo a kaše. Takový je výběr témat gastroakcí, které vás čekají poslední červnový víkend.
27. 6. 2019 | Autor: redakce Apetitu

Medové slavnosti v Hrádku u Nechanic

29. 6., 9.00–17.00, zámek Hrádek u Nechanic

Na zámku Hrádek u Nechanic můžete zahájit den medovou snídaní a pak pokračovat ochutnávkou medoviny, medu a výrobků z něj. Dozvíte se, jaký je význam včel při opylování krajiny, místní včelaři vám předvedou svá včelstva i vytáčení medu a naučí poznat kvalitní med.

Vstup: na Medové slavnosti 40 Kč, děti do 7 let zdarma, do zámku je během Medových slavností mimořádně sníženo vstupné na oba prohlídkové okruhy

 

Krojované hody Mikulov

29. 6., 12.30–22.00, Mikulov, centrum města

Tradiční krojovanou slavnost s živou hudbou a množstvím folklorních zvyků můžete zažít v Mikulově. Chybět nebude místní víno.

Vstup: dobrovolné vstupné

 

Krkonošský festival minipivovarů

29. 6., 12.00–19.00, parkoviště Velká Úpa

Ochutnat produkci místních malých pivovarů, zakoupit dobroty od lokálních výrobců či si zasoutěžit o pivní ceny budete moci v Krkonoších. Zahrají vám k tomu pohodové kapely. Děti zabaví doprovodný program, dospělí se mohou vzdělat na pivní akademii Jardy Učíka.

Vstup: zdarma

 

Slavnosti kaše

29. 6., 9.00–22.00, Horažďovice, centrum města

Historické slavnosti, které se točí kolem kaše, si přijďte užít do západočeských Horažďovic. Soutěžit se bude o nejlepší uvařenou kaši i o největšího jedlíka – čeho jiného než – kaše. Podíváte se, jak se vařilo ve středověké kuchyni, navštívit můžete i jarmark.

Vstup: zdarma

 

Přidat komentář