Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Tipy na víkend 31. 8.–1. 9. 2019

Poslední prázdninový víkend bude rozmanitý. Navštívit můžete folklorní slavnost na jižní Moravě, gastronomický festival v Praze, pivní den na Moravě severní či akci pro celou rodinu na břehu Máchova jezera.
29. 8. 2019 | Autor: redakce Apetitu

Kiritof

31. 8., od 10.30, Jevišovka, centrum obce

Chorvatské hody s vystoupením folklorních souborů, posvícenské pohoštění, popíjení vína a burčáku – to je kiritof, slavnost, na niž se můžete vypravit do Jevišovky na Břeclavsku. V obci žili osídlenci z balkánského poloostrova takzvaní Charváti už od 16. století a tradice, které si s sebou přinesli, se tam udržely dodnes. Slavnost začne mší v kostele svaté Kunhuty a pokračovat bude ve 14.00 průvodem s kozlem a hodováním, zpěvem a tancem.

Vstup: info na místě

Foodparade

31. 8.–1. 9., oba dny 10.00–20.00, Praha 7, zahrady Trojského zámku

Gastronomický festival, kde budete moci ochutnat jídla i celá menu ze zajímavých restaurací či zhlédnout několik cooking show – například vítězka televizní soutěže MasterChef Kristýna Němčková předvede, jak vařit slávky. Deku si rozložíte v piknikové zóně, odpočinete si v chill out zóně a ve fotoškole se naučíte, jak fotografovat jídlo.

Vstup: jednodenní – 150 Kč, dvoudenní – 200 Kč, děti do 15 let a důchodci nad 70 let – zdarma, platba za konzumaci na místě pomocí čipů

 

Radegast den

31. 8., 11.30–23.00, Frýdek–Místek, vedle stadionu Slezan, naproti hale Polárka

Pivní a hudební festival spojený se jménem a hlavně produkty severomoravského pivovaru můžete mimořádně místo v nošovickém sídle pivovaru  navštívit ve Frýdku–Místku. Těšte se na rockovou hudbu, školu čepování piva nebo Radegast adrenalin park.

Vstup: 149 Kč, děti do 5 let zdarma, v ceně vstupenky dva nápoje zdarma (2 piva nebo 2 limonády)

Vinobraní u Máchova jezera

1. 9., od 13.00, Doksy, Máchovo jezero, hotel Port

Vína z Valtic můžete ochutnat na břehu Máchova jezera. Čeká vás plavba výletní lodí, dospělí si mohou vyzkoušet tahání vína koštýřem, děti se mohou těšit na divadelní představení a linorytovou dílnu.

Vstup: zdarma

Přidat komentář