Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Tipy na víkend: 9.–10. 2.

Pokračuje čas zabijaček a bláznivých maškar. Ale pokud jste romantická duše, můžete se tento víkend vydat do křišťálové říše ušlechtilého skla a nechat na speciální edici skleniček vybrousit iniciály své lásky.
6. 2. 2019 | Autor: redakce Apetitu

Řekněte to s Rücklem

9.–10.2., 10.00–19.00, Praha, Železná 20, Rükl Flagship Store

Unikátní dárek pro milovanou osobu si v předstihu před čtvrtečním svátkem svatého Valentýna můžete pořídit v pražském Flagship Store sklárny Rükl. Po oba dva víkendové dny budou v prodejně pracovat mistři brusiči, kteří do křišťálových skleniček Love od Ronyho Plesla vybrousí iniciály vaše i vašich milovaných. 

Růžové skleničky s motivy srdce si můžete zakoupit na místě, případně – pokud už jste jejich šťastnými majiteli – je stačí do prodejny donést.

Vstup: zdarma

 

Zabijačkové hody a lyžníci

9. 2., hody od 10.00, registrace k závodu do 13.00, Kemp Pecka

Závody na historických lyžích obohacené o vepřové hody vás čekají v areálu koupaliště a kempu Pecka. Máte-li doma lyžařské vybavení po pradědečkovi nebo dobové oblečení, vyrazte zažít atmosféru starých časů, kdy pánové byli zmužilí, dámy kurážné, dítka neposedná a všichni se po sportovním výkonu svorně sesedli k buchtám, jelítkům a jitrnicím.

Vstup: info na místě

Zabijačka, jak se patří

9. 2., 12.00–17.00, Plzeň, Plzeňský Prazdroj, zahradní pavilon Formanka

Únor je měsícem zabijaček a jednu pořádnou si pro vás přichystali v Plzni. A areálu pivovaru budete moci sledovat řeznické mistry při práci i ochutnat jitrnice, jelítka, tlačenku, ovar i zabijačkový guláš. A čím jiným ty mastné dobroty spláchnout než pravým plzeňským pivem? Čepovat se bude Plzeňský Prazdroj a pivní speciál Ležák 6 chmelů z únorové Volby sládků, který můžete ochutnat právě a pouze v tomto měsíci.

Vstup: zdarma

Masopust neboli Fašank

Na různých místech republiky se i tento víkend konají průvody maškar. Za nevázaným dováděním bujarých masek tentokrát můžete v sobotu zamířit v Čechách do Litoměřic a do Kadaně. Na Moravě se koná fašank v Horních Věstonicích.

 

Masopust Litoměřice

9. 2., Mírové náměstí

Info: Městské informační centrum Litoměřice, tel. 416 732 440

 

Fašank Horní Věstonice

9. 2., náves

Info: tel. 219 517 668

 

Masopust Kadaň

9. 2., Mírové náměstí

Info: Informační centrum Kadaň, tel. 474 319 550

 

Přidat komentář