Čokoladový Cheesecake

Čokoladový Cheesecake

Hodnocení receptu
Průměr: 5 (2)
Do hodiny

Suroviny

Korpus

350 g kakaových sušenek tipu BeBe 

100 g másla

 

Sýrová směs

250 g smetanový sýr Philadelphia

200 g zakysaná smetana 15 %

180 g cukr krupice

180 g čokolady na vaření

3 ks vejce

špetka soli

1. Sušenky rozdrtíme válečkem nebo v kuchynském kutru a vsypeme do mísy. Přidáme rozpuštěné máslo a dobře promícháme.

2. Dno dortové formy vyložéme pečicím papírem, zavřeme dortovou obručí, vyplníme jej směsí, dobře vtlačíme - mužeme si pomoci skleničkou s rovným dnem. Po stranách vytlačíme okraj.

3. Dáme na 10 min do ledničky a připravíme sýrovou směs.

4. Sýr Philadelphia a zakysanou smetanu ručně metličkou nejprve prošlecháme a nadlehčíme, teprve poté vmícháme cukr a špetku soli, opět prošleháme, přidáme po jednom vejce a prošlecháme, naposledy přidáme rozehřátou čokoládu na vaření a pořádně prošleháme. Pozor všechno šleháme ručně !

5. Tuto směs nalijeme na korpus a pečeme ve vyhřáté troubě hodinu při 160 - 170 ° C, zmírníme a dopékáme při otevřené troubě ještě 30 minut.

Před pečením do trouby postavíme sklenky vody !

6. Jakmile vyjeme Cheesecake z trouby, nožem obkroužíme okraj. Necháme vychladnout a dobře ztuhnout v lednici ( min. 4 hodiny a nejlépe do druhého dne )

7. Cheesecake krájíme nožem, který si opláchneme v horké vodě a osušíme. Kývavým pohybem se nám podaří vytvořit krásné řezy.

Autor: AnaMnam

Apetit magazín

Co jsou sladké sójové boby edamame a jak s nimi naložit
  • Suroviny

Co jsou sladké sójové boby edamame a jak s nimi naložit

Nezralé sójové boby edamame bývají v různých úpravách součástí asijských pokrmů a spolehlivě je též najdeme v havajské poke bowl. Kde je sehnat, jak si je připravit a jaké mají přínosy pro zdraví? Vyzkoušejte tuto tisíce let známou surovinu...

Obchod Apetit