0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Limetkový cheesecake s malinami

Limetkový cheesecake s malinami

Hodnocení receptu
3.9 / 5. Počet hodnocení: 7
Více než hodinu Pro zkušené

Suroviny

Sušenky:

90 g mandlové mouky

240 g hladké mouky na křehké pečivo

90 g moučkového cukru

kůra z 1 limetky

170 g másla

1 žloutek

 

Krém:

500 g Philadelphia creamcheese

80 g šťávy z limet (cca 3 ks)

kůra ze 3 limet

115 g 30% šlehačky

300 g slazeného kondenzovaného mléka

60 malin

 

Glazura:

150 g cukru

100 g vody

100 g slazeného kondenzovaného mléka

175 g bílé čokolády

10 g mleté želatiny

60 g vody na nabobtnání želatiny

gelové potravinářské barvivo

 

Sněhové pusinky:

50 g bílků

100 g cukru

gelové potravinářské barvivo

 

Dokončení:

10 malin

lístky meduňky

kůra z 1 limety

2 lžíce malinového džemu

Na přípravu tohoto cheesecaku si vyhraďte 2 dny.

Nejprve si vyrobíme těsto na sušenky. Postup vychází z přípravy křehkého těsta. Mouku, mandle, moučkový cukr a kůru z limety promícháme a necháme cca 10 minut v lednici nebo mrazáku vychladit. Navážíme si máslo a co nejrychleji, abychom jej nezahřáli, zpracujeme spolu se suchými ingrediencemi na konzistenci drobenky. Nejlépe to jde ve foodprocessoru, ale lze použít i příborový nůž. Přidáme žloutek a zpracujeme těsto, které příliš nehněteme. V případě potřeby lze přidat 1-2 lžíce studené vody. Z těsta vytvarujeme kouli, zabalíme do folie a necháme v lednici minimálně 1 hodinu odpočinout.

Na krém vyšleháme balonovou metlou Philadelphii spolu s kondenzovaným mlékem. Přidáme limetovou šťávu a kůru. Šlehačku vyšleháme dotuha a přimícháme ke zbylé směsi. Silikonové formy naplníme krémem a do každé polokoule (nebo jiného tvaru) zapíchneme 6 malin. Překryjeme ještě slabou vrstvou krému a takto připravené cheesecaky vložíme do mrazáku. Ideálně necháme mrazit do druhého dne.

Z těsta na sušenky vyválíme mezi dvěma pečícími papíry plát silný asi 3 mm. Vykrájíme příslušný počet sušenek o stejném průměru, jako mají cheesecaky a pečeme při 180 °C do světle růžova. Zbylé těsto lze použít třeba na pečení s dětmi.

Na ozdobné pusinky smícháme bílky s cukrem a nad parou zahříváme, dokud se cukr nerozpustí. Nejsnáze to poznáme namočením prstu do směsi a promnutím. Následně vyšleháme sníh do tuhých špiček. Barevné pusinky vytvoříme tak, že obrátíme cukrářský sáček naruby a potravinářskou barvou uděláme 3-4 pruhy od špičky směrem k otvoru, kterým sáček plníme. Obrátíme zpět, naplníme sněhem a na pečící papír stříkáme pusinky. Pečeme cca 45 minut na 100 °C a necháme vychladnout v pootevřené troubě. Pusinky bychom měli být schopni z papíru po upečení snadno sejmout.

Druhý den připravíme glazuru. V rendlíku smícháme vodu, cukr a kondenzované mléko a ohřejeme téměř k varu. Do misky navážíme 60 g vody, na hladinu opatrně nasypeme želatinu a necháme alespoň 3 minuty nabobtnat. Přidáme do horké směsi a dobře rozmícháme. Nakonec přidáme nasekanou bílou čokoládu a rozmícháme dohladka. Před poléváním cheesecaků je nutné nechat glazuru zchladnout na cca 30 °C. Chvíli před dosažením této teploty glazuru obarvíme na požadovaný odstín.

Během chladnutí glazury si připravíme cheesecaky na dokončení. Sušenku potřeme slabou vrstvou malinového džemu a položíme na ní zmražené polokoule. V dostatečných rozestupech všechny porce rozložíme na mřížku položenou na plechu, na který může glazura odkapat. Dostatečně rychle, aby cheesecaky nerozmrzly a poleva příliš nevystydla, všechny kusy polijeme. Necháme při pokojové teplotě stát cca 20 minut, pak opatrně odkrojíme přebytečnou glazuru a přemístíme do lednice, kde je necháme cca 1,5 hodiny rozmrznout.

Před podáváním ozdobíme každou porci malinou, meduňkovým lístkem, pusinkami a nastrouhanou limetovou kůrou. Pokud bychom se chtěli pokochat tím, jak cheesecake vypadá na řezu, rozkrojíme jej nahřátým nožem.

Autor: lenkabobkova

Apetit magazín

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků
  • Lidé a jídlo

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků

Na začátku byla myšlenka setkat se s vámi, našimi čtenáři, nejen v létě, ale také v druhé polovině roku. Vychutnat si skvělé jídlo, popovídat si, nakoupit dárky, zkrátka si užít krásný den. Bude osvědčený letní recept fungovat i v zimě?...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
549 Kč
384 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč