0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Mangový sen

Mangový sen

Hodnocení receptu
4.3/5 Počet hodnocení: 8
Více než hodinu Snadné

Nutriční hodnoty (celý recept)

Energie 17104 kcal
Bílkoviny 927 g
Sacharidy 1689 g
Tuky 737 g
Vláknina 53 g
Uvedené kalorické hodnoty pokrmů jsou pouze orientační a vychází z průměrných hodnot jednotlivých surovin.

Suroviny

Korpus
vejce 6 ks
bílky, žloutky zvlášť
krupicový cukr 170 g
rostlinný olej 60 g
mouka pšeničná polohrubá 135 g
Mangový krém
mangové pyré 90 g
krupicový cukr 20 g
želatina 2 plátky
Mangové želé
mangové pyré 300 g
alespoň 90%
želatina 3 plátky
Krém z mascarpone
moučkový cukr 75 g
Makronky
bílek 175 g
krupicový cukr 375 g
moučkový cukr 500 g
bílek 175 g
Mangová ganache
bílá čokoláda 200 g
mangové pyré 250 g
Pusinky
krupicový cukr 100 g
Na ozdobu
mangové pyré

Postup

1

Připravíme si mangové želé. Dortovou formu o velikosti 16∅, si vyložíme potravinovou fólií. Želatinu namočíme do ledové vody a necháme 10minut nabobtnat. Mangové pyré přivedeme k varu, sundáme ze sporáku a vmícháme do ní vyždímanou želatinu. Vlijeme do připravené formy a dáme do lednice ztuhnout. 

2

Dortovou formu o velikosti 18∅ vymažeme máslem a vysypeme polohrubou moukou. Troubu předehřejeme na 175°C.

3

Žloutky vyšleháme se 100g cukru. Poté do nich přiléváme tenkým pramínkem olej. V druhé míse vyšleháme bílky a 70g cukru do pevného sněhu a poté ho postupně vmícháme do žloutkové směsi.

4

Nahoru prosejeme mouku a zlehka zamícháme do těsta. Dáváme pozor aby v těstě žádná mouka nezůstala. Těsto přelijeme do připravené formy a pečeme 35 minut. Poté necháme korpus vychladnout. 

5

Když máme korpus vychladlý, prořízneme ho dvakrát ať nám zbydou tři díly. 

6

Připravíme si mangový krém. Želatinu namočíme do ledové vody a necháme ji nabobtnat. Mangové pyré s cukrem zahřejeme pod bod varu. Želatinu vyždímáme a vmícháme ji do krému.

7

Necháme lehce vychladnout a přidáme zakysanou smetanu a rozmícháme dohladka. Vychlazenou smetanu ušleháme do polotuha a pomocí gumové stěrky ji postupně vmícháme do mangové směsi. Krém je hotový a ihned ho vrstvíme na první díl korpusu. A dáme do lednice.

8

Mezitím si připravíme krém z mascarpone. Všechny ingredience dáme do mísy a ručním mixérem (nebo šlehačem) vyšleháme do tuhého hladkého krému. 

9

Vytáhneme z lednice mangové želé, první díl korpusu s krémem. Na krém položíme druhý díl korpusu. Dáme na něj tenkou vrstvu krému z mascarpone na to položíme mangové želé.

10

Na mangové želé dáme tenkou vrstvu mangového krému a poté položíme třetí korpus. Na třetí korpus dáme krém z mascarpone a boky dortu taktéž pomažeme krémem. Uhladíme a dáme do lednice. 

11

Zdobení. Dort vytáhneme z lednice. Okraj dortu polijeme mangovým pyré, tak aby nám vznikly jednotlivé slzičky, které stékají pomalu dolu, poté střídáme čerstvé ovoce s pusinkami a makronkami.

12

Makronky:

  • I.bílky a II.cukr dáme do mísy a v horké lázni zahřejeme na 70°. Dáme do šlehacího robotu a šleháme do tuha. (při sáhnutí bude mít mísa příjemnou pokojovou teplotu)
  • III. mandlovou mouku 3x prosejeme poté přidáme IV.cukr a znovu prosejeme. Když to máme proseté - lehce to smícháme rukou. 
  • K prosáté mouce s cukrem přídáme nevyšlehané V.bílky. (Můžeme obarvit). Postupně přidáme vyšlehaný sníh. 
  • Opatrně těsto promícháme kuchyňskou stěrkou. Dáváme pozor abychom těsto neměli příliš řídké. 
  • Těsto dáme do zdobícího sáčku a stříkáme hladkou špičkou na pergamenový papír. 
  • S nastříkaným plechem párkrát třískneme ať z makronek vyjde zbylý vzduch a necháme nastříkané makronky schnout (asi 30min.).
  • Mezitím co nám schnou makronky tak si připravíme troubu na horní a spodní pečení a pečeme 13minut na 135° větší makronky 20minut.
  • Upečené makronky necháme vychladnout a naplníme krémem. 
13

Mangová ganache:
Mangové pyré dáme na sporák a zahříváme těsně pod bod varu a zalijeme jím připravenou čokoládu. Mícháme do úplného rozpuštění čokolády, přikryjeme potravinouvou fólií a necháme do druhého dne vychladnout. Dáme do zdobícího sáčku a plníme makronky. 

14

Pusinky: 
Bílky s cukrem dáme do mísy a v horké lázni zahřejeme na 70°. Dáme do šlehacího robotu a šleháme do tuha. Mezitím si rozpálíme troubu na 90°. Poté sníh napníme do zdobícího sáčku a stříkáme na plech pusinky. Dáme do trouby a po vyskočení snížíme teplotu na 60° a sušíme 45minut. (Záleží na velikosti pusinek, menší pusinky budou dříve hotové naopak větší musíme sušit déle).

Autor: sokolovapet

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč