Kuchařky Apetit DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Mražený jogurt s okurkou a bazalkou

Jogurt má jemnou přirozenou chuť po okurkách a bazalce. Chcete-li, aby byl výraznější, můžete ho dosladit krupicovým cukrem či podávat naslano s čerstvě mletým pepřem, vločkovou mořskou solí a balzamikovým krémem. 

Vydání: 2016/7
Autor:
Hodnocení:
Zatím nehodnoceno
Náročnost: Velmi snadné
Počet porcí: Pro 4-6 osob
Doba přípravy: Do 20 minut
PT5H
Zmrzlina

Ingredience

    • 1,5 (nebo 2 menší) polní okurky, oloupané a nakrájené nahrubo (mají-li příliš mnoho a příliš zralých semen, odstraňte je) + zbývající půlka (nebo 1 malá) oloupaná a nakrájená na tenká kolečka, k podáváni
    • 420 g řeckého (hustého) jogurtu 
    • pořádná hrst bazalkových lístků + pěkné malé na ozdobení 
    • 50ml světlého tekutého medu 

Příprava jídla

1 Kusy okurek, jogurt, bazalku a med rozmixujte dohladka. Směs nalijte do uzavíratelného plastového sáčku (nebo více sáčků, je-li třeba), vyžeňte co nejvíc vzduchu, uzavřete a pak naplocho položte na vhodný tácek či pečicí plech a dejte do mrazáku. Mrazte 3–4 hodiny, aby směs zmrzla.

2 Vyjměte z mrazáku a pak ztuhlou hmotu rozlámejte na kousky. Rozmixujte skoro dohladka (opatrně seškrabujte ze stěn nádoby), trvá to cca 2–3 minuty. Nalijte do vhodné 1,5litrové nádoby a mrazte 2 hodiny, aby směs ztuhla. Podávejte s plátky okurky a bazalkovými lístky. 

 

ZKUSTE TAKÉ...

Okurkové nanuky

PŘÍPRAVA 20 MINUT ■ MRAZENÍ 4 HODINY ■ NA 8–12 KOUSKŮ
■ VELMI SNADNÉ

1 Rozpulte 1 velkou okurku hadovku, půlku nakrájejte nahrubo, rozmixujte a přeceďte přes jemné sítko, abyste získali cca 60ml tekutiny. Ve džbánku ji smíchejte se 60ml agávového sirupu, 80ml limetové šťávy, 1 lžící nadrobno nakrájené čerstvé máty a 625ml vody. Směsí naplňte 8–12 formiček o objemu alespoň 80ml. Přidejte plátky z druhé půlky okurky podle potřeby zbavené semen a nakrájené na dlouhé tenké plátky. Mrazte 1 hodinu. Vložte tyčky na držení a mrazte další 2–3 hodiny, aby nanuky zmrzly a ztuhly. 

Nahlásit chybu v receptu

Ochutnejte také

Krémová okurková polévka s krevetami

Středomořský okurkový salát

Bramborový salát s dvojí okurkou a ryba ve vločkách

Okurkový salát nebo kimči

Slavnostní oběd na první jarní neděli

REKLAMA

Přidat komentář