Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Kuličky z bílé čokolády

Kombinace vaječného koňaku s bílou čokoládou a nápad obalit kuličky v instantním cappuccinu nás doslova nadchly. Tipujeme, že tyhle kuličky zmizí z mísy mezi prvními!

Vydání: 2006/12
Autor:
Hodnocení:
8 (hlasů)
Počet porcí: asi 30 kuliček
Doba přípravy: Do 30 minut
+ chlazení dle potřeby
P
Cukroví Česká

Ingredience

  • 400 g bílé čokolády

  Na kuličky s cappuccinem

  • 20 g másla
  • 2 lžíce smetany
  • 100 g moučkového cukru
  • 100 g jemně mletých vlašských ořechů nebo mandlí
  • 2 porce instantního cappuccina

  Na kuličky s vaječným koňakem

  • 120 ml vaječného koňaku
  • 50 g másla
  • 120 g strouhaného kokosu
  • hrubý kokos na obalení

Příprava jídla

1.  Nejprve připravte cappuccinové kuličky. Postavte na sporák pánev s vodou, do ní dejte rendlík a prohřejte v něm máslo se smetanou. Přidejte 200 g čokolády; až se rozpustí, přisypte ořechy, moučkový cukr a jednu porci cappucci­na. Promíchejte a nechte vychladnout.
.
2.  Na kuličky s vaječným koňakem rozehřejte ve vodní lázni zbytek čokolády (200 g), přidejte vaječný koňak, máslo a strouhaný kokos. Hmotu vychlaďte.

3.  Tvarujte kuličky asi velikosti vlašského ořechu. Ty cappuccinové obalujte ve zbylé porci cappuccina, kokosové v hrubě mletém kokosu.

Expresní příprava 
Pokud nemáte čas čekat, až hmota vychladne a půjdou z ní tvarovat kuličky, dejte ji na chvilku do mrazáku. Sice to není zrovna ,košer‘, ale příprava kuliček je pak přímo expresní.
Nahlásit chybu v receptu

Ochutnejte také

Kakaové půlměsíčky

Višňové koule

Brambory

Linecké cukroví

Vanilkové rohlíčky

Vídeňské oříškové dortíčky

Pařížské rohlíčky

Oříškové sušenky

Černobílá roláda

Komentáře

Obrazek uzivatele
Kuličky s vaj. koňakem byly moc dobré, ale kapučínové kuličky nešly tvarovat, hmota se srazila. Musela jsem kuličky utvořit v ruce. Pak držely pohromadě.
Obrazek uzivatele
Já dělala jen z poloviční dávky z kokosem a místo vaječňáku jsem dala rum a trochu cukru a taky jsou dobrý :-) Kapučínový jsem nezkoušela
Obrazek uzivatele
Taky jsem měla problém z tvarováním. Kuličky nedržely dobře tvar, ale chuť měly výbornou, takže zmizely i tak.
Obrazek uzivatele
Do koňakových kuliček jsem musela dát dvojitou dávku kokosu, aby šla hmota vůbec vytvarovat, ale pak se zadařilo. A u capuccinových jsem trochu obrátila postup, abych se vyvarovala "sražení". Čili prvně rozpustit čokoládu a pak do ní teprve přidat máslo a smetanu...pak je to v pořádku.
Obrazek uzivatele
Já jsem dala normální porci kokosu, ale musela jsem to nechat hodně vychladnout (ten mrazák by byl asi nejlepší), pak jsem je vytvarovala, dala ztuhnout a po úplném ztuhnutí dotvarovala koule :-)
Obrazek uzivatele
Recept se nachází v č.12/06, str.32
Obrazek uzivatele
Loni jsem zkoušela a při dodržení receptu byl výsledek dost řídký - doporučuji dát více čokolády a méně vaječňáku. Jinak chuťově super!

Přidat komentář