Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Vajíčka po italsku

Vyzbrojte se pánví s nepřilnavým povrchem, dřevěnou špachtlí, protože vejce by se měla navzdory svému názvu spíš obracet než míchat, a vzhůru do nového dne!

Vydání: 2004/8
Autor:
Hodnocení:
15 (hlasů)
Počet porcí: 4
Doba přípravy: Do 20 minut
P
Sendvič

Ingredience

    • 8 větších vajec
    • 320 ml mléka nebo smetany
    • 4 lžíce másla
    • sůl

Příprava jídla

1. Vejce prošlehejte s mlékem či smetanou a špetkou soli.

2. Rozehřejte pánev s nepřilnavým dnem. Asi po minutě přidejte máslo. Nechte rozpustit, ale ne zhnědnout, zbarvilo by vejce. Vlijte na ně rozšlehaná vejce a bez míchání je nechte dvacet vteřin ,sedět‘. Pak je začněte vařečkou promíchávat tak, že část vajec nadzvedáváte odspoda a přehrnujete nebo překládáte je tak, aby se ještě tekutá svrchní část dostala do kontaktu s horkou pánví. Nechte deset vteřin stát a pak proces zopakujte.

3. V okamžiku, kdy jsou vejce z větší části ztuhlá, odstavte pánev z ohně a nechte chvilku stát, aby vejce ještě došla. Před podáváním ještě jednou zamíchejte – a pak už  sametově hlaďounkou směs bez prodlení podávejte…

Další kombinace:

1. S rajčaty, bazalkou a parmazánem  Na pánvičce rozehřejte 3 lžíce másla a minutu na něm opékejte 4 rajčata, nakrájená na osminky. Do 8 vajec rozšlehaných s 2 dl mléka či smetany přidejte lžíci parmazánu a směs přilijte k rajčatům. Promíchávejte podle našeho návodu. Pak vejce rozdělte na talířky a posypte lístky bazalky. Podávejte se zbylým parmazánem a opečenými plátky veky či bagety.

2. Se slaninou a cibulí  8 plátků anglické slaniny ogrilujte či osmažte na suché pánvi dokřupava. 4 jarní cibulky, nakrájené na proužky, osmahněte na 4 lžících másla, vlijte na ně 8 vajec prošlehaných s 10 lžícemi mléka a nechte je podle našeho návodu ztuhnout. Vždy čtvrtinu vajec s cibulkou navršte na plátek celozrnného chleba a pak každou porci ozdobte dvěma plátky dokřupava opečené slaniny.

3.  Se špenátem a šunkou  4 žemle rozkrojte, půlky potřete máslem, opečte pod grilem. 4 vejce prošlehejte s 8 lžícemi smetany, solí a pepřem. V pánvi rozpusťte 4 lžíce másla. Vlijte promíchaná vejce. Vsypte 150 g čerstvých špenátových listů, promíchejte. Na žemli položte plátek šunky, na ni navršte směs vajec se špenátem. Chutná s čatní!

4. S uzeným lososem a citronem. Rozkrojte 4 žemle, potřete je máslem a vložte pod gril. 4 vejce prošlehejte s 8 lžícemi mléka, solí a pepřem. V pánvi rozpusťte 3 lžíce másla, vlijte na ně vejce a nechte srazit. Na pečivo položte plátky lososa a na ně vejce. Poprašte čerstvě mletým pepřem a podávejte s kouskem citronu na zakapání.

Nahlásit chybu v receptu

Přidat komentář