Emanuele Ridi doporučuje Nespresso Ispirazione Italiana

Emanuele Ridi doporučuje Nespresso Ispirazione Italiana
sdílet:
Nespresso představuje řadu káv Ispirazione Italiana. Vychutnejte si intenzivní aroma italské kávy – vyhrajte kávovar Essenza Mini a k němu 2 balení nových káv Venezia a Napoli.

Kávová řada Ispirazione Italiana je poctou tradiční bohaté kávové kultuře Itálie. Italské kávy vděčí za svůj nezaměnitelný charakter tvořivosti a know-how pražírenských mistrů z různých italských regionů, a jsou tak stejně rozmanité jako sama ‚la bella Italia‘. Jednotlivé kávové směsi jsou pojmenovány podle italských měst a jejich chuť, aroma, intenzita a délka pražení či poměr kyselosti a hořkosti odráží duch konkrétního místa. Každá zvlášť připravená kávová směs zachycuje atmosféru jednoho města, až už je to kořeněný vliv severní Afriky v případě Palerma nebo bohatá historie u kávy inspirované Římem. Vyzkoušejte, jak chutná káva v Římě (Ispirazione Roma), ve Florencii (Ispirazione Firenze Arpeggio), v Palermu (Ispirazione Palermo Kazaar) nebo v Janově (Ispirazione Genova Livanto).

Krásná je Neapol…

Nyní do řady Ispirazione Italiana přibyly kávy inspirované temně hořkou a vášnivou Neapolí a elegantními Benátkami. Dvě zbrusu nové směsi obohacují aktuální nabídku intenzivních káv pro espresso a ristretto.   

Ispirazione Napoli 

V ulicích Neapole je hluboce zakořeněný kávový rituál, kterým se inspiroval způsob pražení do tmava, jenž dává kávě velmi intenzivní chuť. Tato směs, obsahující kávu odrůdy Robusta, nabízí sametový, krémový šálek kávy s mimořádně hutným tělem a příjemným hořkým dozvukem. Je poctou dovednostem pražičů v tomto hlavním městě italské kávy.

Ispirazione Venezia

Jako tradiční most mezi Osmanskou říší a západní Evropou byly Benátky vždy místem, kam se dovážela nejlepší kávová zrna světa a kde byla odborně pražena tak, aby byla maximálně využita jejich rozmanitost. Inspirací pro finální šálek kávy bylo delikátní aroma, v němž se všechny složky nacházejí v dokonalé harmonii a jsou obohaceny o tóny karamelu a hutné tělo.

 

Inspirujte se italskou kávovou kulturou a vydejte se s Nespressem na objevitelskou pouť za intenzivním aroma a krémově sametovou chutí italské kávy.

 

Jak si kávu vychutná Ital?  

Dnes se již více než 75 % kávy v Itálii pije v domácnostech a domácí konzumace je proto neodmyslitelnou součástí italské kultury. Nespresso má Itálii doslova zakódovanou v genech. Příběh společnosti totiž začal před více než 30 lety jednoduchým, ale revolučním nápadem, jenž se inspiroval kávovarem na espresso. Ten vynalezl v roce 1905 Ital Luigi Bezzera, aby dal každému příležitost vychutnat si dokonalý šálek espressa tak, jak by ho připravil zkušený italský barista.

V Itálii by den bez maličkého a pořádně silného šálku kávy snad ani nezačal. Zeptali jsme se italského rodáka, restauratéra a autora kuchařek Emanuela Ridiho, jaký je jeho kávový rituál.

Kolik káv přes den běžně vypijete?

Většinou tři, maximálně čtyři.

Máte ohledně kávy nějaký zvyk?

Mám jen jednu zásadu – nikdy si nedávám kávu nalačno, první káva jde na řadu vždycky až po snídani.

Která káva z nové řady Nespresso Ispirazione Italiana vám chutná nejvíc? 

Určitě červená, Ispirazione Napoli.

 

 

Soutěž o kávovar Essenza Mini a 2 balení káv z řady Ispirazione 

Soutěž byla ukončena. Výhercem se stává Jan Vejvoda.

Všem účastníkům děkujeme. Výherci srdečně gratulujeme.

Vyhrajte elegantní kompaktní přístroj Essenza Mini Piano Black, díky němuž připravíte lahodné italské espresso či ristretto stiskem jediného tlačítka. Ke kávovaru Essenza Mini Piano Black získáte navíc 1 balení kávy Ispirazione Venezia a 1 balení kávy Ispirazione Napoli, abyste si mohli vychutnat intenzivní aroma a cremu italské kávy v pohodlí domova.

Soutěž probíhá od 19. 2. do 26. 2. 2020 (do 10.00). Výherce bude vylosován ze všech správných odpovědí.

Soutěž se řídí našimi Obchodními podmínkami. Před účastí v soutěži se musíte seznámit s těmito Obchodními podmínkami a Zásadami ochrany soukromí: http://burda.cz/cs/dokumenty

Soutěžní otázka

Která káva z řady Ispirazione Italiana se pyšní nejvíce upraženými kávovými zrny a zároveň má nejvyšší intenzitu 13?

  1. Ispirazione Napoli
  2. Ispirazione Venezia
  3. Ispirazione Palermo

 

Nápovědu k soutěžní otázce hledejte na https://www.nespresso.com/cz/cs/order/capsules

Odpovědi vyplňujte do formuláře níže.

Autor: Lucie Velek

Obchod Apetit