0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Soutěž „Láska je sladká“ skončila. Vyhráli jste?

AD
Soutěž Láska je sladká
ZDROJ: APETIT
sdílet:

Valentýn je za námi a s ním i naše sladká výzva, na kterou jste víc než v hojném počtu zareagovali. Kdo v ní vyhrál?

Zadání soutěže, v níž jste mohli získat balíček oplatek Mila a tři špičkové šlehače Bosch, bylo celkem jednoduché: Vymyslet recept na sladkou dobrotu pro milovanou osobu, zdokumentovat výsledek a zaregistrovat se prostřednictvím formuláře. Jedinou podmínkou bylo, aby váš recept zahrnoval oplatku Mila. První vřelé ovace jste jistě sklidili od těch nejbližších, ale které recepty nejvíc zaujaly nás?

 

3 vítězné recepty, které vybrala redakce APETITU

1. Mila Cheesecake

Základ: 250 g Mila oplatek, 80 g rozpuštěného másla. Ingredience smíchejte, nalite do dortové formy a nechte péct 20 minut na 180 stupňů Celsia. Sýrová hmota: 800 g sýrového mixu (phildelphia, mascarpone, zakysaná smetana), 110 g cukr moučka, 4 vejce, šťáva z půlky citronu, špetka vanilky, 100 g vysokoprocentní čokolády, rozlámané na drobné kousky. Vše smíchtejte, nalijte na zapečený základ a nechte péct ve vodní lazni na 180 stupňů Celsia cca 35 minut. Čokoládová ganáž: 150 ml 30% smetany, 200g vysokoprocentní horké čokolády. Smetanu zahřejte pod bod varu, rozpusťe v ní čokoládu a nalijte na vychladlý dort. Přes noc nechte v lednici.

Autor vítězného receptu: Kateřina Šeligová

 

Soutěž Mila Láska je sladká - cheesecake
ZDROJ: Kateřina Šeligová

 

2. Odlehčená šlehačková roláda

Na těsto potřebujeme 5 vajec, 4 lžíce špaldové mouky hladké, 2 lžíce kakaa a 3 lžíce čekankového sirupu. Žloutky, mouku, kakao a sirup vyšleháme, z bílků uděláme sníh a jemně jej vmícháme do směsi. Na olejem potřeném pečicím papíru pečeme těsto cca 10 minut na 185 stupňů Celsia. Na náplň rolády potřebujeme jen 2 banány, kostku tvarohu a šlehačku + bonus v podobě nadrobené Mily. Vyšleháme šlehačku, přidáme tvaroh a nadrobenou sušenku. Směs poklademe na těsto, položíme banán a zamotáme. Těsto na roládu je vláčné, měkké a hezky se s ním pracuje.

Autor vítezného receptu: Petra Ferenčíková

 

Recept na roládu v soutěži Láska je sladká
ZDROJ: Petra Ferenčíková

 

3. Čokoládový koláč s mléčnou oplatkou a slanými kešu

Na pekáček 15 x 25 cm postačí pár surovin: 100 g hořké čokolády, 50 g másla, 2 vejce, 75 g třtinového cukru, 2 lžíce kakaa, 1 Mila a hrst pražených solených kešu oříšků. Čokoláda s máslem se rozpustí ve vodní lázni. Žloutek s cukrem se zamíchá a přidá se k němu čokoláda s máslem a kakao a nakonec se jemně vmíchá sníh z bílků a nahrubo nakrájená Mila a nasekané kešu. Těsto pečte ve formě vyložené pečicím papírem na 180 stupňů, pouze 15 minut, aby uvnitř zůstalo nepropečené.

Autor vítězného receptu: Lenka Táboříková

 

Soutěž Mila Láska je sladká recept brownies
ZDROJ: Lenka Táboříková

 

Všem zúčastněným děkujeme za účast a gratulujeme výherkyním!

Autor: Eva Šprincová

Apetit magazín

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků
  • Lidé a jídlo

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků

Na začátku byla myšlenka setkat se s vámi, našimi čtenáři, nejen v létě, ale také v druhé polovině roku. Vychutnat si skvělé jídlo, popovídat si, nakoupit dárky, zkrátka si užít krásný den. Bude osvědčený letní recept fungovat i v zimě?...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
549 Kč
357 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč