Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Info ikona

4 adventní filmy, které potěší děti i vás

Máme za sebou víkend mikulášské nadílky. Pokud vaše děti neodnesli čerti, můžete si druhou adventní neděli zpříjemnit sledováním filmů, které podtrhnou vánoční atmosféru. Vydejte se za příběhy vánočních zázraků, nezapomeňte se však před cestou pořádně posilnit. Poradíme vám vybrané pochoutky korespondující s adventním časem i samotnými snímky.
6. 12. 2020 | Autor: Hana Kovaříková

Legenda o Vánocích (2007)

V americko-finské koprodukci vznikl zajímavě ztvárněný příběh o mladém Nikolasi, který začal vyrábět dárky a obdarovával jimi na Boží hod ostatní děti. Dojemné rodinné fantasy si získá i vás, především díky krásné finské krajině, kde se děj odehrává. Spíše než pompézní scény, které známe z amerických vánočních komedií, budete svědky trochu jiné, přesto příjemné, vánoční legendy. Aby vám nebyla zima z finské zasněžené krajiny, doporučujeme se vybavit některým z horkých nápojů, který nadchne vaše děti, a s trochou ostřejšího dochucovadla zachutná jistě i vám.

Horké nápoje, které budou vaše děti milovat

V chladném sychravém počasí je potřeba tělo pravidelně prolévat teplými nápoji. Obzvlášť děti, které si hrají venku a...

Vánoční koleda (2009)

Kdo by neznal příběh Vánoční koledy, kterou jako první ztvárnil Charles Dickens ve své stejnojmenné povídce. Lakomý, necitelný a mrzutý Ebenezer Scrooge je o Štědrém večeru poctěn návštěvou tří duchů. Text vydaný v roce 1843 se setkala s velkým úspěchem u diváků i literárních kritiků. Příběh čtenáři vnímali také jako negativní obraz industriálního kapitalismu, a vytýčení potřeby návratu ke skutečným hodnotám, nejen o svátcích. Máme na výběr z několik filmových adaptací, například od Disneyho, či snímek z roku 1999, kde hlavní roli ztvárnil Patrick Stewart. Nejznámější je však animovaná komedie z roku 2009, ve které se předlohou pro Scrooge stal nezaměnitelný Jim Carry. Ať už si vyberete jakoukoli verzi tohoto vánočního příběhu, doporučujeme se posilnit těmito úžasnými vanilkovými sušenkami. Děti se budou ještě více těšit na cukroví, a vy tak zužitkujete přebytky lineckého těsta.

Klaus (2019)

Trochu jinou verzi příběhu o začátcích Santy Klause nabízí španělský animovaný snímek z minulého roku. Snoubí se v něm ruční poctivá práce s doručovatelskými schopnostmi, více ale prozrazovat nebudeme. Jemnou atmosféru animace dotváří také dojemný příběh Klause, proto si připravte kapesníčky na slzy dojetí i tyto lahodné čertíky ze sušených švestek. S výrobou vám mohou pomoci děti, je to velice snadné a hotové dříve než řeknete Trepifajksl.

Čertíci

„Tento recept je můj vlastní vynález. Inspirovala mě k němu naše kočka Čertík a fíkový salám,“ napsala nám...

Grinch (2000)

Příběhy o kladných postavách bychom měli vyvážit největším odpůrcem Vánoc, Grinchem. V této hrané komedii s muzikálními prvky můžete pod vrstvou zelené srsti poznat opět Jima Carreyho, jenž se snaží Kdovíkům z městečka Kdosice zkazit vánoční atmosféru. Nemusíte se však bát, vše nakonec dobře dopadne. Aby vaše Grinchovská atmosféra byla dokonalá, upečte si tento koláč s čajem matcha, jenž podtrhne zelenou (vánoční) barvu.

Čokoládový matcha koláč

Na chvíli zapomeňte na upršený český podzim a nechte se naším Asií inspirovaným koláčem unést do sladkých...

 

Související

3 tipy na Halloweenské filmy z dílny Tima Burtona

Tento týden jsme články Apetitu věnovali dýním a Halloweenu. V současné situaci trávíme více času doma, a je tak možné...

6 tipů na filmy s oříšky

Tento týden jsme se ve článcích Apetitu online věnovali oříškům. V současném stavu trávíme více času doma a je tak...

4 filmy pro kavárenské povaleče

Také vám chybí ten pocit, kdy vstoupíte do místnosti provoněné mletou kávou, usednete do pohodlné židle či křesla a s...

Přidat komentář