Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Info ikona

5 tipů, jak ozdobit velikonočního beránka

Velikonoce jsou svátky hrající všemi barvami. Vzduch je prosycen vůní přírody probouzející se po dlouhé zimě, domov zase provoní neuvěřitelné množství dobrot z kuchyně. Jednou z nich je i milovaný sladký beránek, bez kterého si tyto dny ani nedokážeme představit. Prozradíme vám, jak ho nazdobit bez velké práce, ale přesto dosáhnout velmi efektního výsledku.
1. 4. 2021 | Autor: Tereza Mašková

1. Poleva 

Pokud beránka nezdobíme jen elegantním popraškem moučkového cukru, často sáhneme právě po polevě. Pracuje se s ní snadno, vytvoří iluzi opravdové vlny, a navíc těsto ochrání před vysycháním. Poleva se dá připravit v mnoha příchutích i barvách. Velmi oblíbená je poleva z bílé čokolády, protože ji snadno obarvíme potravinářskou barvou. A hravého duhového beránka ocení především děti. Klasická bílá je ovšem sázkou na jistotu, protože připomíná vlněný kožíšek. 

Víc textury nebo pomyslných kudrlinek získáme pomocí tužší polevy – například citronové s cukrem. Hladký a lesklý efekt získáme polevou z mléčné či hořké čokolády. V práci s jakoukoliv polevou využijete plech s mřížkou. Na mřížku postavte upečeného vychladlého beránka a polévejte pomalu polevou, dokud nebude rovnoměrně rozlitá po celém povrchu. Přebytečná poleva steče na plech a beránek v ní nebude plavat. 

Pokud máte polevy trochu více, dá se samozřejmě využít i jinak. Citronová se perfektně hodí například na perníčky. Do čokoládových přidejte pár dalších čtverečků, aby byla trochu tužší. Pak z ní bude možné vytvořit nejrůznější ornamenty, které využijete při dalším zdobení. 

Ozdobné polevy na dort

Naučte se nejlepší dortové polevy. Jsou jednoduché na přípravu a zkrášlí i úplně obyčejný dort. Sledujte postup a...

2. Krém 

Pokud patříte mezi milovníky krému, tak proč jím rovnou neozdobit beránka? Jediný rozdíl je v tom, že beránka poté budete muset skladovat v lednici a na stůl ho vyndat až těsně před podáváním. Obecně se vám bude lépe pracovat s tužšími krémy, než s lehkými jako je například ten z mascarpone. Pokud chcete i tak beránka ochutit lehkým krémem, spíše jej servírujte jako doplněk k naporcovanému zákusku.

Dokonale vyšlehaný máslový krém se ovšem jen tak nezkazí a zároveň krásně drží tvar. Vhod přijde cukrářský pytlík a pár zdobicích špiček. Zdobení můžete svěřit do rukou i dětem. Stejně jako u světlých polev nebude problém ani krém obarvit potravinářským barvivem. 

Výbornou volbou bude také meringue. Připravuje se z bílků a cukru. Našleháním získává strukturu, ze které se lehce dají vytvořit špičky. Ty se pak s oblibou opalují kuchyňskou pistolí. 

Velikonoční beránek - tipy a triky, které vám pomohou s přípravou

Velikonoční beránek je jednou z věcí, která by na velikonočním stole rozhodně neměla chybět, ať už jako roztomilá...

3. Jedlé květy 

Velikonoce jsou oslavou jara a života. Co může být více jarního, než právě barevné květy? V posledních letech se pomaličku probojovávají i na pulty obchodů, ale mnoho jich samozřejmě roste volně v přírodě, takže stačí jen vyrazit na procházku. Jedlá je např. pampeliška, sedmikráska, fialka, jetel, podběl nebo řebříček. Vzhledem k letošnímu brzkému příchodu jara je některé květiny možné spatřit už teď. Jen je sbírejte pouze na opravdu čistých a neposkvrněných místech. K beránkovi je stačí naskládat a udělat mu z nich barevnou podestýlku.

Jarní louka na talíři: Zpestřete si pokrm jedlými květy

Talíř s kulinářskou specialitou zdobenou jedlými květy má ve svém repertoáru mnoho šéfkuchařů. Použití květů můžeme...

4. Domácí ozdoby  

Postačí vám na ně pečicí papír, rendlík a čokoláda nebo karamel. V hrnci udělejte základní karamel nebo rozehřejte čokoládu ve vodní lázni a pomocí lžíce vytvářejte ornamenty na pečicí papír. Květy, listy a malé beránky na něm nechte vychladnout a máte hotovo. Využijete jej také například na dort a ostatní moučníky. 

5. Čerstvé ovoce

Funguje stejně jako jedlé květy. Stačí ho jen naskládat okolo beránka a máte hotovo. Takové zdobení je prakticky bez práce, ale vždy bude vypadat dobře. Před podáváním můžete jen bleskově vyšlehat šlehačku a kousky beránka podávat s ní, jahodami, borůvkami, malinami, ostružinami – jednoduše ovocem, které vám chutná. Nejedná se sice o tradiční způsob zdobení, ale rozhodně je moc chutný. 

Související

Aby se velikonoční beránek povedl

Aby se velikonoční beránek povedl

Pečení beránka ze sladkého těsta patří mezi oblíbené velikonoční tradice. Poradíme vám, jak upéct beránka, který bude...

Tradiční velikonoční pečivo

Když se řekne Velikonoce a sladké, co se vám ihned vybaví? Nám jednoznačně velikonoční beránek, mazanec a jidáše. Bez...

Mazanec pro každého: vyzkoušejte kynutý, tvarohový nebo mandlový

K tradičnímu velikonočnímu moučníku řadíme vedle beránka a jidášů také mazanec. V každé rodině se recept na tento...

Mazanec, nádivka, jidáše aneb co se jedlo o Velikonocích

Po půstu přichází zasloužené období plné dobrého jídla, které oslavuje návrat lehkých a svěžích chutí. Naši předci v...

Jidáše jako symbol odpuštění a příslib zdraví

Velikonoce jsou svátky spojované s velkým množstvím zvyků a neodmyslitelně k nim patří dobré jídlo. Jedním z klasických...
Na Zelený čtvrtek jezte špenát a jarní bylinky

Na Zelený čtvrtek jezte špenát a jarní bylinky

Dnes je Zelený čtvrtek. Den, kdy bychom si měli dát něco zeleného a jarně svěžího. Vyzkoušejte naše recepty.

Zelený čtvrtek na talíři

Svátky jara jsou krásnou příležitostí, jak si připomenout velikonoční tradice a vychutnat si jídla, která by nás...

Tradiční, moderní i historické pojetí velikonoční nádivky

Velikonoční veselí se neobejde bez voňavé domácí nádivky. Odkud se tradice pečení hlavičky vzala, jaké suroviny v ní...
Jak připravit domácí citronový krém

Jak připravit domácí citronový krém

Citronový krém je výborný na dorty, palačinky i jako náplň do košíčků z lineckého těsta. Pod názvem lemon curd ho...
Šlehejte krémy a ‚pečte‘ bez pečení

Šlehejte krémy a ‚pečte‘ bez pečení

Už za deset dní rozvoní kuchyni rybí polévka a kapr s bramborovým salátem. Předtím však ještě věnujte čas vánočním...

Horká čokoládová poleva

Čokoláda v tekuté podobě přivede ke slastné dokonalosti palačinky, dorty, perníky i ovocné poháry.

Přidat komentář