Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Info ikona

Lahodné horké nápoje do termosky

Ty nejmrazivější dny jsou již nejspíš za námi, nicméně počasí stále přeje zimním výletům. Čas strávený na studeném vzduchu si žádá přípravu vydatné svačiny a něčeho na zahřátí do termosky. Připravte si lahodné nealko drinky podle našich osvědčených receptů nebo přidejte kapku něčeho ostřejšího a dopřejte si domácí svařák, punč nebo třeba originální zázvorové opojení.
17. 2. 2021 | Autor: Šárka Měřičková

Čeká vás výlet do hor a chystáte se na přípravu vydatného občerstvení? Nebojte se obměnit horké nápoje do termosky. Namísto klasického čaje s medem a citronem vyzkoušejte naše lahodné horké drinky, které zahřejí tělo a jejich popíjení pro vás bude příjemným prožitkem. 

9x horký nápoj bez alkoholu

Zimu si spojujeme s grogem nebo se svařeným vínem. Ale čím se mají po dlouhé vycházce mrazivou krajinou zahřát děti...

Horké nealko pro děti i dospělé

Zkuste vyměnit černý čaj s medem a citronem za něco neobvyklého, čím potěšíte malé i velké žíznivce. Klasický černý čaj můžete obměnit za zázvorový, který je doslova nabitý vitaminy a pomůže bojovat s útočnými bacily. Další skvělou alternativou čaje do termosky jsou svařené džusy. Vybírat můžete z oblíbených příchutí, skvěle chutná horký jablečný, švestkový, hruškový nebo třeba broskvový džus. Nalijte 1 l vybraného džusu do hrnce, přidejte celou skořici, několik hřebíčků, badyán a svařte. Pak už jen vyndejte koření, nalijte do termosky a vydejte se vstříc zimním radovánkám. Chcete-li vyzkoušet něco chuťově netradičního, pusťte se do horkých nápojů inspirovaných recepty ze světa. Vyzkoušejte například indický Masala Chai s výraznou chutí koření v mléce. Chuť a vůně koření v horkém mléce je to pravé na zahřátí. Připravte si na výlet či procházku teplé medovo-čokoládové mléko, které si zamilují zejména děti. Na cestu přibalte ještě pár domácích sušenek a užívejte si zimní piknik s hřejivým občerstvením. 

11 horkých nápojů z celého světa

Vzato úplně jednoduše, k nejoblíbenějším nápojům patří po celém světě káva a čaj. My se ale dnes poohlédneme po...

Alkoholické opojení do mrazivých dnů

Někdo to rád horké a trochu ostřejší. Pomyslíme-li na horký alkoholický nápoj do termosky, jako první nás napadne tradiční svařené víno nebo punč. I to však můžete podobně jako čaj vyměnit za nové netradiční chutě. Přibalte si na nedělní procházku přírodou termosku s horkou švestkoujablečný žár s brandy nebo lahodné zázvorové opojení s kubánským rumem, které vás nejen zahřeje, ale blahodárný vliv zázvoru také podpoří funkci imunitního systému. Jako alternativu klasického svařáku pak zkuste náš oblíbený karamelový svařák, jehož jemné chuti s tóny sladkého karamelu zaručeně podlehnete. Do termosky se též skvěle hodí voňavý vinný punč s pomerančovým likérem nebo horký cider, který rozproudí krev ve vašich žilách a přinese hřejivý pocit tepla po celém těle.

Související

Jak vyčistit termosku

Jak vyčistit termosku

Bez kartáče a bez ,chemie‘...
Pro zahřátí: horký punč

Pro zahřátí: horký punč

Připravte si tekutou vzpruhu, po které vám zrůžoví tváře.

Svařené hrušky se sušenými švestkami

Ani kompot, ani svařené víno, spíš vinná pěna s ovocem. Každopádně mimořádně zajímavý, rychlý a vtipný dezert.

Horký brusinkový čaj

Pozor, tenhle čaj je jen pro dospělé!

Čerstvý mátový čaj

Mátový čaj pomáhá při trávení, je lahodný a nemusíte ho ani sladit. Pokud si pěstujete bylinky doma, můžete...

Glogg (svařené víno)

Kvůli macerování začněte s vařením den předem. Část redakce nápoj nadchl, části se zdál výsledek moc...

Máslový grog

Americká rumová specialita zahřívala nejen první kolonisty. Vzpomeňte si na ně, až bude za okny řádit metelice.

Brusinkový punč

Lahodný horký nápoj okořeněný vanilkou, skořicí a zázvorem vás ,nakopne‘ i bez alkoholu...

Dětský punč

Až vám budou děti závidět svařené víno, připravte si s nimi voňavý punč. A nemyslete si, že vaření baví jen holky!

5 nápojů na zahřátí, kterými nás hýčkaly babičky

V zimě nás dokážou zahřát i jiné věci než jen vlněné ponožky a teplý kabát. Vždy přijde vhod hrníček oblíbeného horkého...

Přidat komentář