Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Tipy na víkend: Žatecká Dočesná, Den medu a medoviny, Slavnosti chleba ve Slupi, Jihomoravské dožínky Boskovice, Foodparade, Vegan Burger Fest

Poslední prázdninový víkend nabídne milovníkům dobrého jídla a pití slavnosti piva a chmelu v Žatci, ochutnávku medu a medoviny v Archeoskanzenu Modrá i oslavu chleba v historickém Vodním mlýnu ve Slupi. Na Dožínkách v Boskovicích se dozvíte, kdo získal ocenění Regionální potravina a v Praze se pro vás chystají hned dva food festivaly – Foodparade v Troji a Vegan Burger Fest v Holešovicích.
31. 8. 2018 | Autor: redakce Apetitu

Žatecká Dočesná

31. 8.–1. 9., sobota 18.00–24.00, neděle 10.00–24.00

Do srdce chmelařského regionu zamiřte za pivem a hudbou. Na Dočesné ochutnáte pivo z více než čtyřiceti malých a minipivovarů, zastoupeno bude i dalších patnáct středních a velkých pivovarů, včetně známých značek. Na několika pódiích zazní hudba různých žánrů. Pokocháte se ukázkou ručního česání chmele a vše o zeleném zlatu se dozvíte v Chmelařském muzeu. Pokud se pivu věnujete s vědeckou vášní, nenechte si ujít vyhlášení výsledků odborné degustace zaštítěné Chmelařským institutem.

Vstup: zdarma

 

Den medu a medoviny

1. 9., 10.00–17.00, Archeoskanzen Modrá

Ochutnat med ze všech koutů světa a z pylů všech možných rostlin, například lipový, akátový nebo malinový, můžete ve velkomoravském archeoskanzenu Modrá. Pokud si věříte, můžete se dokonce zúčastnit soutěže v poznávání medů. Chcete-li kromě chuťových buněk zaměstnat i svaly, vytvořte družstvo a přihlaste se do soutěže ve stloukání másla. Sílu vám dodá medovina, medové oplatky nebo medové pivo. Děti si v mezičase vyrobí svíčku nebo vyzkoušejí lukostřelbu.

Vstup: do archeoparku – dospělí: 80 Kč, děti: 60 Kč, rodinné 180 Kč, vzhledem k akci může být vstupné navýšeno

 

Slavnosti chleba ve Slupi

1. 9., 10.00–19.00, Slup, v areálu Vodního mlýna

Parním vlakem z Brna do Šatova nebo do Znojma a následně historickým autobusem se můžete vypravit do moravské obce Slup, kde se v areálu Vodního mlýna pořádají Slavnosti chleba. Ten bude k ochutnání čerstvý po celý den, vytažený ještě horký přímo z vojenské polní pekárny. Chybět nebudou stánky s pečivem a burčákem nebo historický jarmark s ukázkami řemesel. Po poledni areálem projede spanilá jízda traktorů a na děti se těší vodník s vyprávěním pohádek.

Vstup: dospělí – 100 Kč, děti do 15 let zdarma

 

Jihomoravské dožínky Boskovice

1. 9., 9.00–21.00, Boskovice

Dožínkový průvod, folklorní muzika, přehlídka zemědělské techniky, výstava různých druhů hospodářských zvířat, trh s místními specialitami, prezentace regionálních potravin a moravských vinařů, ale hlavně vyhlášení výsledků soutěže o Regionální potravinu pro rok 2018 vás čeká v Boskovicích. Kromě ochutnávání místních dobrot si můžete prohlédnout zdejší památky – hrad, zámek či židovský hřbitov.

Vstup: info o vstupném na místě

 

Foodparade

1. 9.–2. 9., sobota 10.00–21.00, neděle 10.00–20.00, Praha, Trojský zámek

Hned několik burgerů od různých street foodových prodejců můžete porovnat na velkém festivalu v zahradě Trojského zámku v Praze. Mimo to můžete ochutnat speciality japonské, italské, francouzské, indické nebo blízkovýchodní kuchyně. Na své si přijdou i milovníci chilli, zmrzliny, kávy, koktejlů a vína. Hodovat se bude na úrovni: degustační menu i nápoje se budou podávat ve skle a porcelánu a ke všem dostanete skutečný příbor. K zapůjčení budou i piknikové deky.

Na festivalu najdete i stánek Mamma HELP, koupí nabízených dobrot tam přispějete na pomoc pacientkám s rakovinou prsu.

Vstup: v předprodeji – 300 Kč (součástí je 200 Kč na konzumaci), na místě 150 Kč + dobíjecí konzumační čipy, které je možné nabít libovolnou částkou

Čejkovické bylinkové slavnosti

2. 9., 10.00–18.30, Čejkovice, areál Sonnentor

Ochutnávky nejrůznějších směsí čajů a koření, exkurze do výrobny, odborné přednášky, zero waste a bio jarmark s potravinami a ekologickými produkty nebo řemeslný trh pro vás přichystali v areálu firmy Sonnentor. Chybět nebudou ani dílničky pro děti a zábavné vědecké pokusy nebo divadelní představení. Pokud jste vždy toužili namíchat si svůj vlastní bylinný čaj, zasvětí vás do jeho výroby i s praktickou ukázkou. Občerstvit se můžete nejen čajem, ale i burgery, frgály nebo biodobrotami. 

Vstup: info o vstupu na místě, do přinesených hrnečků sleva na konzumaci 5 Kč

Vegan Burger Fest

2. 9., 10.00–18.00, Praha Holešovice, před klubem Cross

Přijďte vyzkoušet, co všechno se dá dát do burgeru, pokud se osvobodíte od představy, že musí obsahovat maso. První ročník Vegan Burger Festu nabídne soutěž v pojídání burgerů – vítěz získá poukázku do bistra Chutnej Fast Food a všichni účastníci soutěže se mohou těšit na vtipná trička. Výtěžek z akce podpoří vybranou charitativní organizaci.

Vstup: dobrovolné vstupné

Přidat komentář