0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend 10.–11. 8.

Tipy na víkend 10.–11. 8.
sdílet:
Hned dvě vinné akce můžete zažít tento víkend na jižní Moravě. Tamtéž stihnete i městské slavnosti zasvěcené rajčatům. Pokud máte raději ryby, vydejte se na Plzeňsko. Na street foodu si pochutnáte v Praze.

Autentikfest Moravia

9.–10. 8., pátek od 18.00, sobota 11.00–22.00, Boleratice, areál vinných sklepů Tihelňa

Vína naturální, biodynamická, řemeslná, autentická – čili vína, jejichž hrozny byly vypěstovány v souladu s přírodou a zpracovány tradičními metodami bez zásahů chemie –, můžete ochutnat na 5. ročníku festivalu autentických vín v jihomoravských Boleradicích. V pátek večer můžete v areálu posedět s vinaři při táboráku a kytaře, v sobotu pak vypukne samotný festival. Těšte se na vína bílá, červená, oranžová, ryšáky, sekty a vína šumivá z Moravy, Slovenska, Maďarska a Rakouska, k mání bude i dobré jídlo.

Vstup: páteční večer – zdarma, sobota 150 Kč v předprodeji, 300 Kč na místě, děti do 18 let zdarma

 

Zelenohorské rybí slavnosti

10. 8., 10.00–17.00, zámek Zelená Hora u Nepomuku

Na zámek Zelená Hora na Plzeňsku se vypravte na ryby. K ochutnání budou rybí speciality, jako například kapří hranolky či smažený pstruh,  kuchařské duo Ma-Mi předvede zábavně naučné ukázky úpravy jídel z čerstvých ryb s ochutnávkou. Naučíte se filetovat kapra nebo grilovat pstruha či makrelu.

Vstup: 150 Kč, snížené 50 Kč

 

Rajská Břeclav

10. 8., 10.00–17.00, Břeclav, ulička u synagogy

Na slavnosti rajčat se vypravte do Břeclavi. V historickém centru si dáte pokrmy z rajčat, jako je studená španělská polévka gaspacho, vyprošťovací koktejl Bloody Mary či rajský burčák. Chybět nebude ani živá hudba a pouliční divadlo.

Vstup: zdarma

 

Blatnické búdy pod hvězdami

10. 8., 18.00–24.00, Blatnice pod Svatým Antonínkem, vinařská ulička Búdy pod Starýma horama

Noční putování od sklípku ke sklípku můžete zažít ve vinařské obci Blatnice pod Svatým Antonínem. Při procházce mezi více než 30 sklepy ochutnáte víno od místních vinařů a poslechnete si cimbálovou muziku.

Vstup: 800 Kč – zahrnuje skleničku, volnou degustaci, katalog, tužku, taštičku, poukaz na odběr vína v hodnotě 300 Kč

 

Street Food Jam

11. 8., 10.00–18.00, Praha 7 Holešovice, prostranství před klubem Cross

Na Street Food Jam si zaskočte do Holešovic. Vybrat si budete moci u stánků s pouličními dobrotami z celého světa a večer si poslechnout koncert kapely Mucha, který na akci volně navazuje.

Vstup: zdarma

Autor: Lucie Velek

Apetit magazín

Ganache: Jak na čokoládový krém, kterému nikdo neodolá
  • Tipy a triky

Ganache: Jak na čokoládový krém, kterému nikdo neodolá

Víte, co mají společného stékaný dort, makronky a čokoládové fondue? Ano, je to ganache. Původně šlo o francouzskou nadávku, dnes tento pojem označuje čokoládu rozpuštěnou ve smetaně, kterou lze v cukrařině využít na mnoho způsobů. ...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit