Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Chcete hodit pomocné kuchyňské práce za hlavu? Pak potřebujete chytrého robota Bosch, který se snadno skládá i myje

AD
Bosch MUM Serie 6
ZDROJ: Bosch
sdílet:

Pomoc v kuchyni se vždycky hodí. Někdy ji zastoupí další ruce, někdy ji zvládnou rozličné kuchyňské přístroje. Robot Serie 6 ze stáje Bosch z vás však udělá šéfkuchaře. Sám přístroj totiž zastane práci jako regulerní dvouruky a pracovitý commis chef, píše editorka Olga.

Měření

Nikdy jsem se nechtěla potýkat s dalším spotřebičem v kuchyni, stejně by se na něj většinu času jen prášilo – říkala jsem si. A tak jsem šlehala sníh a hnětla těsto třímaje v umdlévající ruce elektrický šlehač. Do složitějších kreací jsem se raději nepouštěla. Jenže to se změnilo v den, kdy do mého života vstoupil robot.

Uměl šlehat, strouhat, hníst i mixovat, a navíc měl nehynoucí trpělivost! Co víc si můžete v kuchyni přát?

 • Skvělou vychytávkou se ukázala být integrovaná váha, která váží na gram přesně. Mohla jsem s klidem zapomenout na všechno své dosavadní pečení od oka.
 • Velkým překvapením bylo, že robot přemýšlí za mě! Je totiž vybavený technologií Smart Sensor, je tedy schopen rozpoznat, kdy je výsledek dokonalý a automaticky ukončit práci. A je jedno, jestli chcete sníh z cizrny, máslový krém nebo těsto na kynuté buchty. 

Jak jsem potkala kuchyňského dříče

Přístroj je to vskutku omračující. Nemá nic navíc. Žádné ztrácející se šroubky ani neposedná kolečka. Všechno se nastavuje s minimem úsilí, minimem součástek a na jedno zacvaknutí. Přiznávám, že návod jsem neotevřela ani jednou.

 • Přístroj přímo na těle ukrývá nenápadné značky, díky kterým napasujete potřebné nástavce a přídavné kusy tam, kde mají být (a kde fungují).
 • Na spoustu věcí si přijdete sami intuitivně, a když nevíte kudy kam, displej v češtině vám napoví.
Skryt pre seznam
Bosch Serie 6
ZDROJ: BOSCH
Skryt pre seznam

Sníh bez práce

Jahody v kombinaci se šlehačkou a sněhovými pusinkami neboli Eton Mess patří mezi naše oblíbené recepty. Robot zvládl takřka všechny potřebné úkony, snad vyjma odstopkování jahod

Moje dosavadní sněhové pusinky, ač za pomoci ručního mixéru, vždycky postrádaly asi zejména trpělivost. Tady jsem nepotřebovala vůbec žádnou. Ušlehané bílky i výsledné pusinky byly přesto dokonalé.

 • Do velké nerezové mísy jsem s lehkostí vhodila bílky, přisypala cukr, zapnula na maximální výkon a šla si otevřít počítač.

Podobně skvostně dopadlo i ušlehání smetany. Musela jen otevřít kelímek a vylít ho do nerezové mísy robota. Zbytek zařídil přístroj sám. Samotné vrstvení jahod, pusinek a šlehačky už byla čirá radost, u které si připadáte jako profík!

Mleté maso na burgery během minut

Mleté maso je vděčná surovina, kterou náležitě oceníte, když si pořídíte mlýnek na maso. Bosch Serie 6 má mlýnek na maso jako jeden z nástavců, který se k tělu přístroje připojí adaptérem na jedno zacvaknutí. Samotný mlýnek jednoduše složíte a můžete to roztočit! Kilo hovězí kližky na domácí burgery byly umleté do pěti minut

 • Rozložit mlýnek je stejně snadné jako ho složit, ani umytí není problém. Umyjete ho ručně v teplé vodě se saponátem raz dva.

Těsto na neapolskou pizzu

Nejvíc jsem se těšila, až nechám stroj hníst kynuté těsto. Protože se u nás doma hodně dělá pizza a nad jejím správným těstem se hodně debatuje, padla volba právě na něj. 

Po 20 minuách práce jsem se nemohla vynadívat na hebké nelepivé pružné těsto podle receptu na neapolskou pizzu. Takhle důkladně prohnětené kynuté těsto ještě neviděla ani naše trouba.

 • Robot má integrovanou váhu, takže všechno navážíte přímo na něm. Pak nasadíte hnětací metlu a spustíte intenzitu hnětení. O zbytek se postará inteligentní snímání.

Zelenina a její vlastní nástavec 

Co by to bylo za testování, kdybych nenasadila zeleninový nástavec a nezpracovala všechnu zeleninu v dosahu. Na tohle jsem se těšila od začátku: Nebudu mít na palci mozoly od kuchyňského nože z nekonečného krájení!

 • Dostalo se tak i na mělnický křen, který v naší lednici strávil zimu a pomalu se chystal na letní sezonu. Nastrouhaný byl díky rotujícímu struhadlu v cukuletu a okamžitě rozslzel celou domácnost.
 • Nakrouhané zelí se nenechalo v rychlosti zostudit. Během dalších minut bylo s mícháno a usazeno do zavařovacích sklenic v podobě zelného salátu s křenem.

Čím mě Bosch Serie 6 nejvíc okouzlil?

 • Váha jako součást přístroje, které nedojde baterie v momentě, kdy sypete mouku do mísy a žhavíte troubu, mě vyloženě uchvátila. V jedné a té samé míse navíc vážíte i mícháte. 
 • Ergonomie a kvalitní dílenské zpracování usnadňuje manipulaci s přístrojem. Také se dobře udržuje v čistotě. Během strouhání, šlehání, hnětení a mletí nic neopustilo vymezený prostor.
 • Vše, co jsem si předsevzala, že mi přístroj pomůže zpracovat, se splnilo. Všechny úkony splnily moje očekávání, některé ho dokonce předčily. Významně jsem s robotem rozšířila portfolio pokrmů, které jsem ochotna připravit.
 • Překvapilo mě, jak jednoduše lze jednotlivé nástavce a díly umýt. Dokonce tak, že ho využijete i kvůli malému množství surovin. 
Skryt pre seznam
Bosch Serie 6
ZDROJ: Bosch
Skryt pre seznam

  Kuchyňský robot Series 6

  Kuchyňský robot Series 6 je vybavený technologií Smart Sensor. Sedm senzorem řízených programů – od těsta po šlehačku – rozpozná, kdy je výsledek dokonalý, a automaticky ukončí zpracovávání. Díky tomu je příprava kynutého těsta mnohem pohodlnější.

  • Nový kuchyňský robot zvládne celý proces hnětení, odpočinku a opětovného hnětení zcela sám.
  • Integrovaná váha, zobrazuje hmotnost v jednotkách gramů. Je tak možné vážit přísady buď přímo v míse, nebo na horní straně robota. 
  • Díky 5,5 litrové míse dokáže nový robot zpracovat i větší množství surovin.
  • Výkonný 1 600 wattový motor uhněte bez námahy i ta nejtěžší těsta. 
  Skryt pre seznam

  Související články

  Apetit magazín

  KVÍZ: Máte rádi tureckou kuchyni a kolik toho o ní víte?
  • Kvízy

  KVÍZ: Máte rádi tureckou kuchyni a kolik toho o ní víte?

  Když se řekne turecká kuchyně, většině z nás se vybaví kebab. Turecká kuchyně má však bohatou tradici a její jídelníček je velmi rozmanitý a pestrý. Patří do ní skopové a jehněčí maso, jako příloha převládá rýže. Turci ale milují i...