Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Kdo by nemiloval (nejen) osmdesátky: ty nejlepší retro kousky, které si můžete nyní koupit se slevou!

Cafe 80’s
ZDROJ: Cafe 80’s
sdílet:

Slovo retro má pro každého jinou konotaci. Někdo se při zaslechnutí spojení retro jídlo nebo retro spotřebič zatřese hrůzou, jiný plesá blahem. Ať tak či tak, retro je už dlouho v módě a číhá na každém rohu. Vybrali jsme pro vás pár tipů, jak se zahřát příjemnou nostalgií. 

Dokonalé chlebíčky 

Chlebíček má dlouhou historii. Vymyslel ho Jan Paukert, který si v roce 1916 otevřel v Praze na Národní třídě lahůdkářství. Idea obloženého chlebu se salátem a šunkou se zrodila v hlavě hudebníka a umělce Jana rytíře Skramlíka. Protože si do práce nosil svačiny, potřeboval svačinu ideální velikosti. A tak mu Jan Paukert vyhověl. Od té doby se chlebíček stal téměř národním dědictvím a esencí češství.

Neumíme si bez nich představit oslavy narozenin, večírky ani svatby. Vyrobit si je umíme i doma, ale na těch kupovaných ceníme smysl pro detail. Okurka nakrájená do vějířku, růže ze salámu či dokonale nařasená šunka.

  • Ochutnejte v rámci dnů Apetit chlebíčky Chlebíčků Letná! Připravili jsme si pro vás ochutnávkovou krabičku deseti nejpopulárnějších chlebíčků! Využijte v rámci Dnů Apetit (13.-19.6.2022) slevu 20 % v obchodě na Letné, kde se připravují ty nejlepší chlebíčky již od roku 1992. 
Šunkový chlebíček
ZDROJ: Apetit

Skleničky, které cinkají 

Sklářství má v České republice dlouhou tradici, která sahá až do 13. století. Dříve měl foukané skleničky doma každý, dnes mnoho lidí dává přednost těm z formy. Víte ale, že nikdy nebudou tak krásně cinkat jako ty foukané? Jen si to doma vyzkoušejte!

  • V rámci Dnů Apetit (13.-19.6.2022) pro vás máme nabídku na ručně foukané nápojové sklo ze sklárny Květná 1794 s exkluzivní 20% slevou a dopravou zdarma! Nabídka platí na veškerý sortiment (vyjma setů více produktů). 
Květná 1794
ZDROJ: Květná 1794

Fritézu jedině od Tesly 

Česká značka Tesla je přímým nástupcem podniku Elektra Praha, který byl založený už v roce 1921. Inspirací pro vznik značky TESLA byl slavný elektrotechnik Nikola Tesla. Od založení v roce 1946 firma vyrobila mnoho legendárních spotřebičů včetně magnetofonu sonet duo, celotranzistorový televizor či domácí televizor. A opomenout nesmíme ani kuchyňské spotřebiče. Velmi oblíbené jsou především multifunkční elektrické tlakové hrnce či fritézy. 

  • Mnoho dalších spotřebičů si v rámci Dnů Apetit (13.-19.6.2022) můžete koupit se slevou 20 %.  
Tesla
ZDROJ: Tesla

Ať žije Aeanne Burdová! 

Označení retro si zaslouží i časopis Burda, který je na trhu od první poloviny 20. století! Všechno začalo v Německu, když Aeanne Burdová přesvědčila svého manžela France Burdu, aby odkoupil malé módní vydavatelství Effi. V lednu 1950 vychází první číslo Burda Moden.

  • Jako geniální se ukáže nápad přikládat do časopisu archy se vzory střihů, podle kterých mohou čtenářky doma šít. Aenne se jimi zapisuje do dějin obchodu.
  • V roce 1961 se Burda s nákladem 1,2 milionu stává největším módním časopisem na světě.
  • Aenne Burdová se pro mnohé ženy stala symbolem úspěchu, „amerického snu“ po německu.
  • Dnes má Hubert Burda Media ve svém portfoliu 327 časopisů po celém světě.
  • V rámci Dnů Apetit (13.-19.6.2022) si můžete knížky i předplatné časopisu Burda koupit se slevou.
Burda
ZDROJ: Burda

Kdo by nemiloval osmdesátky 

Retro si užíváme také prostřednictvím hudby. Michael Jackson, Queen, Madonna… kdo by nemiloval osmdesátky. Pokud chcete načerpat retro náladu, ale přitom si pochutnat na současných koktejlech – Cafe 80’s v centru Prahy je srdcovka. Víkendové akce, nejlepší hudba, úžasné drinky a popcorn.  

  • Během Dnů Apetit (13.-19.6.2022) si zde můžete užít večer plný zážitků s akcí vodka s Redbullem 1 + 1.
Cafe 80’s
ZDROJ: Cafe 80’s

Přepuštěné máslo jako od babičky 

Přepuštěné máslo alias ghí je dnes označované jako superpotravina, hojně využívané v indické kuchyni, a přesto o něm věděly už naše prababičky. Čistý máselný tuk dodává pokrmům lahodnou chuť, nepřepaluje se, vydrží cestu přes Atlantik a obsahuje zdraví prospěšné látky. Jeho domácí výroba není věda, navíc je k dostání už i na českém trhu! Vyzkoušejte jeho skvělé vlastnosti: nepřepaluje se, dlouho vydrží, nemusí se chladit, skvěle voní a chutná.  

  • Sleva 20 % na ghíčko a dárek – vzorek Ghítely – dostanete v rámci Dnů Apetit (13.-19.6.2022) na ceskeghicko.cz. 
ceskeghicko.cz. 
ZDROJ: ceskeghicko.cz. 

Související články

Autor: Apetit

Apetit magazín

Líná kuchařka: Jak se dobře najíst bez dlouhého vaření

Líná kuchařka: Jak se dobře najíst bez dlouhého vaření

Edice Apetit se rozrůstá o další novinku. Línou kuchařku jsme ušili na míru všem, kteří rádi dobře jedí, ale nemají čas nebo chuť trávit v kuchyni dlouhé hodiny. Kniha je plná receptů, které pravděpodobně znáte. My jsme je ale zjednodušili...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
339 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč