Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Lahodná inspirace na prázdniny: Právě vychází červencový Apetit

Apetit 7/2024
ZDROJ: Apetit
sdílet:

Červencové číslo Apetitu, které vychází 20. června, je od začátku do konce plné slunce a jednoduchých receptů ze surovin, které pod ním uzrály. Najdete v něm spoustu inspirace, co vařit během letních dnů, jak naložit s letní úrodou i čím se zchladit uprostřed vlny veder. 

Připravili jsme pro vás zahradní oběd pod stromem a jako dezert můžete podávat některý z našich letních ovocných koláčů. A kdyby bylo velké horko, můžete se zchladit nanuky, nebo si s námi dát osvěžující koktejl z ginu.

Projedeme se také po trase slavného cyklistického závodu Tour de France, ale nebojte, nohy vás bolet nebudou. My budeme hlavně jíst, a to v regionech po celé trase závodu. Jsou to totiž místa, která dala světu skvělé suroviny i jídla!

Červencové číslo vychází v červnu, kdy jsou záhony na zahrádkách plné jahod, proto pro vás máme tři tipy, jak toto skvělé ovoce uchovat na zimu ve formě netradiční zmrzliny, sirupu či kompotu. Nezapomněli jsme ani na další hvězdu letní sezony – cuketu. Vytáhli jsme pro vás hned tři letní recepty z naší kuchařky Mrkev, dýně, cuketa.

V červencovém čísle jsme rovněž vyzkoušeli méně obvyklé druhy luštěnin a vařili jsme z mungo fazolí, adzuki nebo černé cizrny. A také jsme se za dobrým jídlem vydali do Chorvatska a povídali si s šéfkuchařem Janem Punčochářem, který nám prozradil nejoblíbenější hity z jeho restaurace U Matěje a vyprávěl také o tom, jak se jeho profese změnila za posledních 25 let.

Červencový Apetit je v prodeji od 20. 6. 2024.

Apetit, napsáno s chutí.

Skryt pre seznam

TIP REDAKCE
Hledáte vhodný dárek nebo chcete potěšit sami sebe? Vsaďte na předplatné! Přináší radost každý měsíc a navíc si můžete vybrat z mnoha variant tu, která sedne právě vám nebo někomu z vašich blízkých. Můžete zvolit výraznou slevu, nebo některý ze skvělých bonusů – tento měsíc je v nabídce třeba Fiesta Gin od pražské destilérky Garage22 nebo vůně Acqua di Gio od slavného módního domu Giorgio Armani. 

Skryt pre seznam

Apetit magazín

KVÍZ: Máte rádi tureckou kuchyni a kolik toho o ní víte?
  • Kvízy

KVÍZ: Máte rádi tureckou kuchyni a kolik toho o ní víte?

Když se řekne turecká kuchyně, většině z nás se vybaví kebab. Turecká kuchyně má však bohatou tradici a její jídelníček je velmi rozmanitý a pestrý. Patří do ní skopové a jehněčí maso, jako příloha převládá rýže. Turci ale milují i...