0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

11 skvělých tipů, jak hravě připravit novoroční party

Slavnostní přípitek
ZDROJ: Artem Kniaz, Unsplash
sdílet:

Oslavám v podnicích letošní situace moc nenahrává, ale i když slavíte doma, můžete si užít konec roku ve velkém stylu. Pozvěte své nejlepší přátele a vylaďte mejdan, na který nezapomenete. Připravíte ho snadno, stačí se držet následujících tipů.

Ukliďte kuchyň

Ano, tohle je zásadní a nejdůležitější bod. Sice můžete krásně nachystat všechny místnosti svého domova, stejně víte, kde se lidé nejčastěji potkávají – v kuchyni, zvlášť pokud k ní patří také kuřácký balkon. Tak s tím raději počítejte, ať je vše čisté, uklizené a na svém místě.

  • Atmosféru dolaďte decentním osvětlením a svíčkami a pár tácy s pohoštěním.

Naplánujte jídlo

Prozradíme vám zlaté pravidlo každé oslavy: Méně druhů, větší množství. Při plánování občerstvení si vyberte několik favoritů a ty pak připravte v opravdu velkorysém množství. Místo více druhů sladkostí nabídněte jedny sušenky, zato plný tác!

  • Ani na jednohubkách také nemusí být pět druhů pomazánek. Předem se poptejte na alergie a stravovací výjimky, ať nikdo hladově nekouká.

Zapojte hosty

Málokdo vyrazí na domácí mejdan bez nějaké dobroty. Předejděte záplavě chipsů a předem se domluvte, co kdo přinese. Co kdyby každý připravil něco, co umí nejlépe?

  • Někdo se může blýsknout fantastickým vínem, jiný třeba domácí limonádou či česnekovou pomazánkou, jejíž recept se dědí z generace na generaci. Ochutnávat oblíbené dobroty s přáteli u jednoho stolu je úžasná zábava!

Vyskládejte silvestrovský bar

Stejně jako u jídla platí: Vyberte několik druhů nápojů a ty nabídněte v dostatečném množství. Alkoholické doplňte velkým množstvím nealka. Karafy s vodou jsou základ, ale klidně připravte i nějakou limonádu, která se díky panáku něčeho ostřejšího snadno promění v luxusní drink.

Ozdobte byt

Nebojte se to přehnat s dekoracemi, chystáte přece mejdan. Nakupte pestrobarevné nafukovací balonky, obrovské papírové hvězdy a další velkolepou parádu. Jako dekorace poslouží i některé kousky z občerstvení, třeba velká mísa plná zářivě rudého punče nebo velkolepý trifle s kopcem šlehačky.

Vylaďte světelnou atmosféru

Ztlumte všechna hlavní světla a lustry, místo nich rozsviťte lampičky s nepřímým světlem a zapojte všechny ozdobné řetězy a dekorace, které najdete doma. O správnou hřejivou atmosféru se postarají také svíčky. Nemusíte mít ani speciální stojánky a svítilničky.

  • Krásně vypadají i v obyčejných skleničkách. Hezky je vyleštěte, mihotavé světlo svíček už se postará o zbytek.

Rozvoňte to

Čím ještě vyladit slavnostní atmosféru? Dopřejte svému domovu pořádný závan vůně. Zapalte vonné svíčky, použijte aromalampu s esenciálními oleji nebo osvěžovače vzduchu se skořicí, vanilkou a podobně hřejivými esencemi. O krásnou atmosféru se postará také františek nebo vonné tyčinky.

Vyberte hudbu

Pokud nemáte mezi přátele ochotného domácího DJe, připravte se s předstihem. V základu potřebujete dva playlisty. Na úvod pohodový jazz nebo chillout a později, až se po pár hodinách (a drincích) rozproudí zábava, taneční pop. Je to jednoduché. Zbytek nechte na hostech, stejně budou chtít hrát na přání.

Hry (nejen) pro dospělé

A teď jsou na řadě aktivity, které prolomí ledy. I tohle je vhodný okamžik, jak přehodit něco ze silvestrovských příprav na hosty. Ať si každý donese některou ze svých oblíbených společenských her. Člověče, nezlob se! se nepočítá!

Sestavte fotokoutek

Nemusíte chystat opravdový fotokoutek, který znáte z velkých akcí, ale pokud máte prostor, najděte místo pro pár rekvizit, paruky a masky, kde se mohou hosté fotografovat. Tohle vždycky zafunguje a rozproudí zábavu i mezi lidmi, kteří se vidí poprvé. Chcete-li, investujte do zapůjčení fotoaparátu, který okamžitě tiskne fotky.

Zapojte karaoke

Ano, víme, občas je to pořádný trapas, ale neznáme nikoho, kdo by mu po pár drincích odolal. Nepotřebujete ani speciální karaoke aparaturu. Stačí mikrofon, reproduktory a počítač nebo tablet, ze kterého pustíte hudbu a nápovědu. Ale pozor na sousedy, kteří hudebnímu umění zrovna neholdují.

krekry
ZDROJ: Vest

Nestíháte chystat pohoštění, protože se u vás o Vánocích s návštěvami dveře netrhnou? Quadro mix zachrání každou situaci! Mix slaných tyčinek, krekrů a preclíků od české značky Vest je oblíbený u všech generací a každý si v něm najde to, co má rád. Ne náhodou byl Quadro mix oceněný českou značkou kvality Klasa. 

Související články

Autor: Jana Kopřivová

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Podzimní ovoce v neodolatelných dezertech
  • Suroviny

Podzimní ovoce v neodolatelných dezertech

Příroda se pomalu zbarvuje podzimními barvami a nám hraje v hlavě píseň ,švestky se modrají, jablka sládnou’. Přichází ideální čas k pečení dezertů se sladkými dary podzimu. Vyzkoušejte vláčný švestkový koláč, pošírované hrušky, horký...

Obchod Apetit