Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Vína z Bordeaux

Vína z Bordeaux

Francie ročně vyprodukuje až 700 milionů hektolitrů vína a řadí se mezi největší producenty tohoto lahodného nápoje na světě. Nejznámější vinařská oblast Bordeaux se na tomto množství podílí z 15 procent.
23. 8. 2010 | Autor: redakce Apetitu

Oblast se nachází na jihozápadě Francie a sahá až k břehům Atlantského oceánu. Přes 20 000 majitelů vinic pěstuje révu na 100 000 hektarech půdy. Bordeaux má deset podoblastí, z nichž každá má svůj specifický charakter. Ten se promítá do výroby i do výsledné kvality vín.

Nejznámějším regionem je Médoc, z něhož pochází většina vín s nejvyšší klasifikací. Název pochází z latinského medio aquae – mezi vodami. Poloha mezi Atlantským oceánem a řekou Gironde se podílí na charakteru místních vín, protože rozsáhlé vodní plochy vytvářejí v oblasti specifické mikroklima. Vína s označením Médoc jsou pouze červená a vyrábějí se z odrůd Cabernet Sauvignon, Merlot a Cabernet franc.

Cena vína z této oblasti se může vyšplhat až k 30 000 Kč za lahev. Pokud si chcete dopřát dobré víno z Bordeaux, bude vám stačit peněz o poznání méně. Doporučuje se nekupovat vína s cenou pod 250 Kč. Skutečně kvalitní vína pak seženete mezi 400 až 600 Kč.

Přidat komentář