Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
5x domácí likér pod stromeček

5x domácí likér pod stromeček

Ty nejlepší dárky nemusíte přinést z obchodu. Domácí likéry zahřejí u srdce každého dospělého labužníka. Připravte je s dostatečným předstihem, aby měly čas se uležet, a hlavně jim najděte opravdu dobrou skrýš. Pak už jen zbývá nakoupit štíhlé lahve s přiléhajícím uzávěrem a ozdobit je stuhou v barvě Vánoc a ručně psanou cedulkou s věnováním. Uděláte radost sobě i obdarovaným.
1. 12. 2010 | Autor: redakce Apetitu

Karamelový likérVánoce voní karamelem, dopřejte si ho v lahodně tekuté podobě – budete s ním slavit obrovský úspěch! Karamelový likér navíc připravíte opravdu snadno. Na rozdíl od tradičního vaječného koňaku se totiž nemusíte obávat sražení žloutků ani salmonelózy z jejich nedostatečného tepelného zpracování.

LimoncelloPrověřená italská klasika, kterou budete chtít ochutnávat znovu a znovu. Citronový likér podávejte dokonale vychlazený v malých kalíšcích jako osvěžující tečku k slavnostnímu menu. Naprosto skvělý bude v krémových náplních do moučníků nebo jako součást ovocného trifle.

Kokosový likérPokud milujete kokos, není co řešit. Stačí spojit pět ingrediencí, a hned máte v ruce skvělý výsledek. Kokosový likér nemusíte jen popíjet při zobání vánočního cukroví. Využijete ho také jako báječnou polevu na vanilkovou zmrzlinu nebo čokoládový moučník.

Kořeněné arancelloDomácí pomerančový likér hřeje, i když vám mrazem červenají tváře a kolem hlavy divoce poletují sněhové vločky. Kouzelnou přísadou jsou tentokrát pomeranče, které likéru vdechnou jižanský temperament. Nezapomeňte arancello nakonec dozdobit proužky pomerančové kůry a svitky skořice.

Brusinkový likérTento ovocný likér chutná stejně jako brusinky – svěže nakysle s příjemně hořkým dozvukem. Nalévejte ho do průsvitných sklenic, aby vynikla jeho krásná červená barva. Přinese k vám Vánoce.


 
Související

Připravte si domácí vaječný likér

Venku ještě šustí spadané podzimní listí a advent se kvapem blíží. Sněhovou pokrývku vám sice slíbit nemůžeme, nicméně...

Dárek v láhvi: domácí sirupy pod stromeček

Darujte pod stromeček sirup plný zdraví a vyzrajte na nápor bacilů v období zimních měsíců. Připravili jsme si pro vás...

Komentáře

Obrazek uzivatele
Skvělé tipy! Ten karamelový musím vyzkoušet! :) Pokud můžu doporučit, tak zkuste tento recept: https://www.panalfred.cz/blog/recept-na-vlastni-bylinny-liker/ podle toho dělám doma likér již několik let a je fakt dobrý. Přeji mnoho úspěchů! :)

Přidat komentář