Kuchařky Apetit DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
5× hřejivý zázvor

5× hřejivý zázvor

Vařte se zázvorem! Umí si skvěle pohrát s výslednou chutí pokrmů, a ačkoli svou pikantností může váš jazýček někdy pěkně potrápit, zapomenete díky němu, že jste ještě před chvílí byli na kost promrzlí. Báječně totiž prohřívá celý organismus.
4. 1. 2011

Zázvor pochází z Asie. Bez jeho typické výrazné a exotické chuti se neobejdete při přípravě indické kuchyně, nakládaný je tradiční přílohou k japonskému suši. Při nákupu vybírejte ty oddenky, které jsou od pohledu čerstvé, neseschlé a pevné na omak. Jídla ochucená zázvorem jsou skvělá a příjemně pikantní. Na všech pokrmech z našeho výběru si můžete pochutnat bez výčitek svědomí – zázvor nejenže prohřívá organismus a působí preventivně proti nachlazení, ale také podporuje trávení.

Opečená rýže se zázvorem


I rychlá večeře v pracovním týdnu může mít šmrnc. Deset minut příprav, plná pánev chuti.

Zázvorové sušenky


Baculaté sušenky chutnají po melase a dvojím zázvoru – sušeném i kandovaném. Směle do nich!

Posilující polévka se zázvorem


Zeleninový krém vás zasytí a prohřeje. Pozitivně ovlivňuje také nervový a imunitní systém. Výraznou zázvorovou chuť můžete zjemnit kouskem másla.

Pikantní zázvorové hrušky


Oblíbené zimní ovoce s chilli a zázvorem není nic pro slabé nátury. Na másle opékané hrušky jsou však příjemně sladké a s pikantním kořením zajímavě kontrastují.

Mořský okoun se zázvorem, chilli a jarní cibulkou


Ryba patří k oslavám čínského roku – symbolizuje blahobyt. Propečené rybí filety jsou lahůdkou samy o sobě – stačí je jen lehce dochutit sójovou omáčkou a ozdobit směsí ze zázvoru, jarní cibulky, chilli a česneku.

Něco navíc:


REKLAMA

Přidat komentář