Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Sezona: kadeřávek

Sezona: kadeřávek

Na první pohled vypadá kadeřávek čili kapusta kadeřavá neboli jarmuz obyčejně, ale dušený a ochucený nebo zadělávaný se hodí i k lahůdkám typu losos, koroptev či uzený jazyk.
7. 1. 2011 | Autor: redakce Apetitu

Na rozdíl od kapusty netvoří hlávky, ale kadeřavé listy. Tahle mrazuodolná kapusta se dá pěstovat i ve velkých květináčích. Máte-li tedy aspoň balkon a chcete si napřesrok pochutnávat na vlastní produkci, zapište si do diáře, že máte už mezi dubnem a červnem zasít. Pokud rostlina před sklizní promrzne, budou listy lépe chutnat. Listy sklízené za mrazu nechte vždy pomalu roztát v chladnější místnosti. Vařte je, až rozmrznou. Dobré listy nejsou zažloutlé.

Kadeřávek vám bude – stejně jako hlávková kapusta – chutnat jako příloha k masu i samostatně jako hlavní přísada, například s kozím sýrem a těstovinami. Výborný je ve vydatných polévkách. Můžete jej také zapéct spolu se slaninou a bramborami, získáte báječnou zimní večeři.

Související

Pochutnejte si na kadeřávku, prozradíme vám jak i proč

Po dlouhou dobu přehlížená zelenina, která se znovu dostává na naše talíře. Známé osobnosti si kale neboli kadeřávek...

Zdravé a chutné alternativy špenátu

Což takhle dát si mangold? Obměňte klasiku v podobě špenátu za netradiční chutné listy řepy, kadeřávku, mangoldu, pak...

Přidat komentář