Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Medové dezerty

Medové dezerty

Sladké jako med, nebo ještě sladší? Ochutnejte naše medové dezerty. Mazat med kolem pusy tentokrát povoleno!
27. 1. 2011 | Autor: redakce Apetitu
Hrušky glazované v omáčce z medu, másla a pomerančového likéru chutnají fantasticky. Servírujte je s kopečkem vanilkové zmrzliny a poctivé šlehačky. Podobně můžete upravit i jablka. Pokud rádi experimentujete, glazujte stejným způsobem jako hrušky i kolečka citronů či pomerančů – můžete si je dát na toust spolu s ricottou.

Snídáte rádi lívance? Ochutnejte medové lívanečky se skořicovým máslem. Díky podmáslí jsou nadýchané, med je jemně osladí. Ušlehejte k nim medové máslo se skořicí, a máte báječnou snídani do postele. Pokud vám máslo zbude, namažte si ho třeba na opečený toust.

Vyrobte si domácí nutelu z lískových oříšků, čokolády, mléka a medu. Skvělá je na ještě teplé palačinky nebo vánočku. Na čokoládovou pomazánku z obchodu si už ani nevzpomenete.

Občas je to vážně jednoduché. Smícháte jen dvě ingredience, a máte skvělou lahůdku. Jen sezamová semínka a med vám stačí na výrobu křupavých sezamových tyčinek. Vezměte si je s sebou do práce – zdravé mlsání vám zpříjemní den.

Připravila Jana Kopřivová

Související

Na víkend: cukrárna u vás doma

Až budete mít pusu plnou poctivé šlehačky, s láskou si zavzpomínáte na nedělní odpoledne, kdy jste s babičkou chodili...
REKLAMA

Přidat komentář