3 nápady s palačinkami

sdílet:
Namazat, srolovat, sníst – zkuste to tentokrát jinak a připravte si palačinkový dort, kornoutky nebo balíčky.

Nejprve nasmažte kopec palačinek podle základního receptu a pak už se pusťte do kouzlení. Ať už je naplníte čokoládou, ovocem, nebo tvarohem, vždy zabodujete!

Palačinkový dort


Palačinky potřete nutelou nebo jinou čokoládovou pomazánkou a vrstvěte na sebe. Můžete je prosypat také nasekanými a opraženými oříšky. Poslední vrstvou by měla být palačinka. Krájejte na dílky jako dort a podávejte s kopcem šlehačky.

Palačinkové kornoutky


Připravte si náplň: do širšího rendlíku dejte 2 lžíce třtinového cukru, 1 lžíci másla a 1 lžičku jemně strouhaného zázvoru, přiveďte k varu. Přidejte 2 středně pevné banány, nakrájené na šikmé plátky. Za stálého míchání nechte prohřát, až sirup zhoustne a začne lepit. Na každou palačinku dejte kopeček čokoládové zmrzliny, polevu s banány, srolujte do kornoutku a vkládejte do pohárových sklenic, které mají užší dno a širší hrdlo.  

Palačinkové balíčky


Mascarpone nebo tvaroh promíchejte s vanilkovým cukrem. V rendlíku svařte 200 g borůvek a 3 lžíce krupicového cukru s trochou čerstvé citronové šťávy. Na každou palačinku dejte lžící oslazené mascarpone nebo tvaroh a cípy uzavřete tak, abyste měli úhledný balíček. Položte ho na talíř švem dolů a přelijte trochou borůvkové omáčky.
Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit