Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Jak vybírat sójovou omáčku

Jak vybírat sójovou omáčku

Sójová omáčka kdysi nahrazovala vzácnou sůl. Díky obsahu přírodního glutamanu jídlu dodává výraznější chuť a neobejdete se bez ní při podávání suši.
28. 12. 2011 | Autor: redakce Apetitu

Tajemství té nejlepší chuti pravé sójové omáčky tkví v kombinaci čtyř ingrediencí: sóji, pšenice, vody a soli. Jejich fermentací vzniká červenohnědá výrazně vonící tekutina. V obchodech najdete sójovou omáčku i bez obsahu pšenice, ta je vhodná pro celiaky. Pozor si dejte na chemicky vyrobenou ‚sójovou omáčku‘, která s tou tradiční, poctivou nemá nic společného. V jejím složení mimo jiné najdete přidaný umělý glutaman sodný, švestková povidla, rajský protlak, stolní víno, ocet, cukr, koření a další přísady, které v pravé sójové omáčce vůbec nemají co dělat.

Při nákupu nešlápnete vedle se značkou Kikkoman, výborná k suši je díky vyrovnané chuti Shoyu Bio od firmy Country Life. Tradiční sójové omáčky koupíte u vietnamských prodejců, v prodejnách zdravé výživy a v supermarketech v koutcích s cizokrajnými přísadami. Ať už sáhnete po jakékoli značce, nezapomeňte číst etiketu se složením omáčky!


Komentáře

Obrazek uzivatele
Většina dnešních sojovek je bohužel jen chemický hnus. Já osobně používám tuhle http://www.asijske-potraviny.eu/sojove-omacky/69-sojova-omacka-svetla-p-r-b-48x150ml-2147483647.html a dávám ji skoro do všeho.
Obrazek uzivatele
Souhlasíme. Třeba právě v sójovce, kterou doporučujete, je zcela zbytečně konzervant E202...

Přidat komentář