Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
10 potravin, po kterých se budete cítit skvěle

10 potravin, po kterých se budete cítit skvěle

Naplňte si nákupní tašku těmito 10 potravinami, a budete se cítit a vypadat lépe než kdykoli předtím.
10. 1. 2012 | Autor: redakce Apetitu
ČERVENÁ ŘEPA Plná potřebných minerálů. Působí proti rakovině, protizánětlivě a jako antioxidant. Posiluje imunitní systém a má detoxikační účinky. K svačině s ní naplňte křupavou bagetu (recept).

MRKEV Skvělá pro vysoký obsah karotenoidů, které posilují imunitní systém. Ochutnejte těstoviny s karotkovým krémem (recept).

BROKOLICE Chrání před rakovinou a je bohatá na celou řadu antioxidantů, vitaminy C a E, kyselinu listovou a železo. Dejte si brokolicovou polévku s nivou (recept).

ČESNEK Posiluje srdce a krev. Má antibakteriální, protiplísňové a protivirové účinky. Pomáhá také snižovat krevní tlak. Obsahuje allicin, o kterém se mluví v souvislosti s bojem proti rakovině. Zakousněte se do česnekové pizzy (recept).

ZÁZVOR Stimuluje imunitní systém a krevní oběh. Jak ho mít stále po ruce? Připravte si kandovaný zázvor a zázvorový sirup (recept).

PARA OŘECHY Obsahují skvělou kombinaci posilujících živin: vitamin E, selen a vitaminy skupiny B. K tomu, abyste z nich načerpali to nejlepší, jich nemusíte jíst mnoho. Stačí i dva tři oříšky denně. Přidejte je do kakaové bábovky (recept).

GRAPEFRUIT Má posilující účinky a urychluje hojení ran. Působí antisepticky a antibakteriálně. Napijte se džusu a upečte kachnu na grapefruitu (recept).

BRUSINKY Jsou dobře známé především ženám při prevenci a léčbě infekcí močových cest. Bojují také proti plísním a mají antivirové vlastnosti. Dokonale dochutí grilovaný kozí sýr (recept).

BORŮVKY Jsou bohaté na antioxidanty. Upečte si je v tvarohu (recept).

LISTOVÉ SALÁTY Hlávkový salát a pikantní listové odrůdy, jako je čekanka a endivie, stimulují játra, a tím přispívají k detoxikaci organismu. Většina salátů obsahuje cenné množství vitaminů, minerálů a antioxidantů. Chuť křehkých salátů zvýrazní aromatický ančovičkový dip (recept).
Přidat komentář