Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Večeře pro přátele v 5 snadných krocích

Večeře pro přátele v 5 snadných krocích

Pozvali jste přátele na večeři a den D se nesmlouvavě blíží? Máme pro vás 5 osvědčených tipů, jak se stát hvězdou kuchyně, a přitom se nestrhat.
24. 1. 2012 | Autor: redakce Apetitu

Krok 1: Plánujte menu a kupujte vše najednou


Připravte si předem seznam jídel, která chcete vařit. Podle plánu potom nakupte všechny potřebné suroviny najednou. Vyhnete se tak okamžikům, kdy vám chybějí některé základní suroviny a vy už nemáte čas je jít nakoupit.
Tip redakce:
Práci s vláčením těžkých tašek vám ušetří také e-shopy s lahůdkami jako například www.robertson.cz nebo www.winemarket.cz.

Krok 2: S přípravami začněte nejméně den předem


Vyberte si do menu jídla, která se dají připravit s předstihem. Dušená masa, pečeně, cokoli, co můžete předsmažit a v den D jen snadno a rychle dokončit. Budete tak mít jistotu, že vám zbude čas i na finální krášlení před příchodem hostů.

Krok 3: Vařte a rovnou servírujte


Pokud pořádáte neformální večeři, nabídněte ji hostům rovnou z pánve nebo hrnce, ve kterém se jídlo vařilo. Skvěle to vypadá a ušetříte si čas při servírování jídla a následném úklidu. Hrnce také můžete nechat na sporáku a nabídnout hostům, ať si každý poslouží sám.

Krok 4: Delegujte povinnosti


Hosté často přinesou jako dárek hostiteli víno nebo lahev jiného alkoholu. Nestyďte si říct o další drobnosti, které pomohou zdárnému rozjezdu večeře. Každý může donést něco drobného, například sýr či sušenky, které nabídnete předtím, než dokončíte hlavní chod. Pokud máte kamarádku, která umí péct výborné moučníky, požádejte ji, aby místo lahve vína přinesla dezert.

Krok 5: Mějte osobního barmana


Nesnažte se všechno stihnout sami. Zatímco dotahujete jídlo k dokonalosti, může někdo z přátel míchat nápoje a rozlévat víno. Potřebuje jen seznam receptů pro vybrané koktejly a přístup do domácího baru či lednice.

Připravila Jana Kopřivová

Přidat komentář