0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

4 adventní filmy, které potěší děti i vás

4 adventní filmy, které potěší děti i vás
sdílet:

Máme za sebou víkend mikulášské nadílky. Pokud vaše děti neodnesli čerti, můžete si druhou adventní neděli zpříjemnit sledováním filmů, které podtrhnou vánoční atmosféru. Vydejte se za příběhy vánočních zázraků, nezapomeňte se však před cestou pořádně posilnit. Poradíme vám vybrané pochoutky korespondující s adventním časem i samotnými snímky.

Legenda o Vánocích (2007)

V americko-finské koprodukci vznikl zajímavě ztvárněný příběh o mladém Nikolasi, který začal vyrábět dárky a obdarovával jimi na Boží hod ostatní děti. Dojemné rodinné fantasy si získá i vás, především díky krásné finské krajině, kde se děj odehrává. Spíše než pompézní scény, které známe z amerických vánočních komedií, budete svědky trochu jiné, přesto příjemné, vánoční legendy. Aby vám nebyla zima z finské zasněžené krajiny, doporučujeme se vybavit některým z horkých nápojů, který nadchne vaše děti, a s trochou ostřejšího dochucovadla zachutná jistě i vám.

Vánoční koleda (2009)

Kdo by neznal příběh Vánoční koledy, kterou jako první ztvárnil Charles Dickens ve své stejnojmenné povídce. Lakomý, necitelný a mrzutý Ebenezer Scrooge je o Štědrém večeru poctěn návštěvou tří duchů. Text vydaný v roce 1843 se setkala s velkým úspěchem u diváků i literárních kritiků. Příběh čtenáři vnímali také jako negativní obraz industriálního kapitalismu, a vytýčení potřeby návratu ke skutečným hodnotám, nejen o svátcích.

Máme na výběr z několik filmových adaptací, například od Disneyho, či snímek z roku 1999, kde hlavní roli ztvárnil Patrick Stewart. Nejznámější je však animovaná komedie z roku 2009, ve které se předlohou pro Scrooge stal nezaměnitelný Jim Carry. Ať už si vyberete jakoukoli verzi tohoto vánočního příběhu, doporučujeme se posilnit těmito úžasnými vanilkovými sušenkami. Děti se budou ještě více těšit na cukroví, a vy tak zužitkujete přebytky lineckého těsta.

Klaus (2019)

Trochu jinou verzi příběhu o začátcích Santy Klause nabízí španělský animovaný snímek z minulého roku. Snoubí se v něm ruční poctivá práce s doručovatelskými schopnostmi, více ale prozrazovat nebudeme. Jemnou atmosféru animace dotváří také dojemný příběh Klause, proto si připravte kapesníčky na slzy dojetí i tyto lahodné čertíky ze sušených švestek. S výrobou vám mohou pomoci děti, je to velice snadné a hotové dříve než řeknete Trepifajksl.

Grinch (2000)

Příběhy o kladných postavách bychom měli vyvážit největším odpůrcem Vánoc, Grinchem. V této hrané komedii s muzikálními prvky můžete pod vrstvou zelené srsti poznat opět Jima Carreyho, jenž se snaží Kdovíkům z městečka Kdosice zkazit vánoční atmosféru. Nemusíte se však bát, vše nakonec dobře dopadne. Aby vaše Grinchovská atmosféra byla dokonalá, upečte si tento koláč s čajem matcha, jenž podtrhne zelenou (vánoční) barvu.

Související články

Autor: hana.kovarikova

Apetit magazín

KVÍZ: Umíte uvařit hospodské klasiky?
  • Kvízy

KVÍZ: Umíte uvařit hospodské klasiky?

Znáte to. Nechceme je moc jíst, protože se nám po nich často chce akorát tak natáhnout na gauč a dát si dvacet. Na druhou stranu jsou součástí naší kultury a často v nás vyvolávají ty nejhřejivější vzpomínky. Představují nostalgii i bezpečí...
Jedlé kaštany vyšperkují nádivku i moučník
  • Suroviny

Jedlé kaštany vyšperkují nádivku i moučník

Sezóna jedlých kaštanů právě vrcholí. Pokud si chcete pochutnat na těch skutečně čerstvých, vyrazte pro ně co nejdříve do obchodu, nebo ještě lépe do "kaštanek". Jestli si s nimi nevíte rady, přinášíme několik tipů jak je skladovat i...
Masové hody s českou národní klasikou: vepřo knedlo zelo
  • Tipy a triky

Masové hody s českou národní klasikou: vepřo knedlo zelo

Guláš, svíčková a knedlo vepřo zelo, když je tahle trojice na poledním menu v restauraci, máme problém se rozhodnout. Pro dnešek máme ale jasno! Dejte si s námi to nejlepší knedlo vepřo zelo, máme pro vás tipy na jedno z nejlepších českých...
Jak na bezlepkový chléb?
  • Jak na to

Jak na bezlepkový chléb?

Ať už patříte mezi celiaky nebo chcete svůj jídelníček odlehčit, máme pro vás tipy, jak si doma připravit chutný bezlepkový chléb. Vyplatí se používat kupované bezlepkové směsi nebo je lepší spolehnout se na vlastní síly? Připravte si s...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
549 Kč
357 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč