0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

4 filmy s jídlem pro zamilované

šneci
ZDROJ: Pixabay.com
sdílet:

Vychutnejte si valentýnský večer ve vyhřátém bytě. K romantickému filmu připravte stejně zamilované jídlo. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší kombinace jídla a filmových příběhů. Projezte se s nimi s láskou a chutí.

Pretty Woman a gratinovaní šneci

Večeře v luxusní restauraci a Julia Roberts jako prostitutka Vivian, která snaživě počítá hroty vidliček a marně hledá ten správný příbor. Při zápolení se šneky jí jeden vyklouzne a spolu s ním i nezapomenutelný komentář: „Svině klouzavý!“ Dopřejte si je také podle našeho receptu na gratinované šneky s bylinkovým máslem

Čokoláda a mayská horká čokoláda

Kdo by nechtěl ochutnat sladce palčivou mayskou horkou čokoládu, kterou ve filmu Čokoláda vařila Juliette Binoche? Po jednom doušku ucítíte závan teplého letního větru, po druhém se vám rozproudí krev a začnete přemýšlet, kam byste se mohli vydat za dobrodružstvím. Když dopijete, život začne být ještě zajímavější. Uvařte ji pro sebe a svého miláčka podle našeho receptu.

Julie a Julia a pečená kachna s višněmi

Třicetiletá sekretářka z Queensu Julie Powell se jednoho dne rozhodla, že během jednoho roku uvaří všech 524 receptů z klasické kuchařky Mastering The Art Of Frech Cooking. Tu v roce 1961 napsala Julia Child, žena, která naučila americké hospodyňky vařit francouzskou kuchyni. Upečte si podle jejího receptu kachnu s višněmi. Její příprava vám sice chvíli zabere, lahodná chuť a francouzský šmrnc tohoto jídla však stojí za to!

Nějak se to komplikuje a nejlepší čokoládový dort

Skvělá kuchařka a majitelka prodejny delikates Jane Adlerová (hraje ji Meryl Streep) stojí na životní křižovatce. Poté, co se po deseti letech vyrovnala s tím, že od ní její exmanžel odešel s výrazně mladší ženou, si to zase všechno vlastní nerozvážností pěkně zavařila. Upečte si spolu s ní nejlepší čokoládový dort, který v každém vyvolá něžné city (a slinící reflex).

Připravila Jana Kopřivová

Související články

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč