Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
5 efektních triků, jak zdobit cukroví

5 efektních triků, jak zdobit cukroví

Jen upéct, slepit nebo naplnit nestačí. Zdobení cukroví je jako podpis na konci dopisu.

13. 12. 2012 | Autor: redakce Apetitu

1. Poprášení cukrem


Nejjednodušší, ale velmi působivé zdobení. Moučkový cukr dejte do velmi jemného sítka a cukroví před podáváním poprašte. Pozor, aby vám potom už nezvlhlo.

2. Namáčení do čokolády


Krásně vypadají linecká srdíčka, hvězdičky, kolečka, ale třeba i pracny namočené jen z poloviny v rozpuštěné čokoládě nebo čokoládové polevě.

3. Sypání oříšky nebo kokosem


Cukroví potřete krémem a obtiskněte do namletých ořechů nebo kokosu. U slepovaných kousků můžete takto obalit jen boky.

4. Barevný kokos


Nejlepší zábava pro děti. Na barevný kokos rozpusťte v troše vody špetku práškové potravinářské barvy a kápněte ji do mikrotenového sáčku se strouhaným kokosem. Protřepávejte tak dlouho, až kokos získá požadovanou barvu.

5. Vločky, srdíčka, perličky a další jedlé dekorace


Drobného vánočního zdobení nabízejí nyní obchody spousty. Vyberte si podle svého vkusu. Cukroví namočte do čokoládové polevy a pak posypte barevnými kuličkami nebo na špičku naplněných krémových košíčků vtiskněte perličku či cukrovou vločku.

Ochutnejte férovější Vánoce. Ve vánoční soutěži na Apetitonline.cz dnes můžete vyhrát poukazy na nákup fair trade výrobků v e-shopu www.mikofair.cz.

Související

Perníčky: jednička vánočního cukroví

Na adventním věnci hoří první svíčka a přichází ten správný čas přemýšlet o tom, jaké druhy cukroví bude letos zdobit...

Pečeme cukroví s dětmi

Zapojte do pečení vánočního cukroví i ty nejmenší pomocníky a ukažte svým dětem tento kouzelný vánoční zvyk. V našich...

Tipy pro zdraví: odlehčené cukroví

Nejen představa nabytých kil, která budeme hned od Nového roku poctivě shazovat, nás přivedla na myšlenku odlehčeného a...

Přidat komentář