Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Ovesné vločky 5× jinak

Ovesné vločky 5× jinak

Že jsou dobré jen na kaši? Klidně je přisypte i do polévky, koláčků, karbanátků nebo sušenek, a uvidíte, kolik podob má zdánlivě nenápadná surovina.
12. 2. 2013 | Autor: redakce Apetitu

Když si v zimě dáte ovesné vločky, krásně vás prohřejí a na jazyku nechají mléčně-sladkou chuť. Oves pravděpodobně pochází z horských oblastí Číny a Mongolska. Germánští bojovníci nazývali ovesnou kaši pokrmem bohů a vařili ji před tažením do boje. U nás sedláci dávali oves koním na svatého Štěpána, aby byli silní a bujní. Bez ovesných vloček se neobejdou ani Britové. Najdete je v téměř každé domácnosti. Miska porridge, hutné ovesné kaše, patří v ostrovní zemi k oblíbené snídani.

Oves obsahuje hodně fosforu, hořčíku, železa, zinku a také rozpustnou i nerozpustnou vlákninu. Díky ní dokáže předcházet zácpě a působí hojivě na sliznici žaludku a střev. Stabilizuje krevní cukr a pomáhá snižovat cholesterol. Údajně také posiluje nervovou soustavu. Nejjednodušší způsob, jak jíst pravidelně oves, jsou ovesné vločky. Vychutnejte si je v následujících receptech.

5× ovesné vločky:


Fotogalerie: Ovesné vločky 5× jinak

Související

Snídaňová kaše – z čeho si ji můžete připravit?

Rána už začínají být chladná, a tak je opravdu příjemné dopřát si hřejivou, vydatnou snídani, abychom tělo hned po ránu...

Proteiny: potravinový zázrak, nebo šikovný marketingový tah?

Doba proteinová. Tak můžeme s nadsázkou označit jeden z trendů výživového světa posledních let. S rozvojem internetu...

Slaná granola: 10 tisíc let starý pokrm novinkou na vašem stole

Ovesné vločky se využívají v neuvěřitelném množství receptů, protože jsou skvělým zdrojem živin a energie. Ořechy a...

Přidat komentář