Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Seriál o mase: telecí plec

Seriál o mase: telecí plec

Oproti jiným dílům telecího masa koupíte plec za příznivou cenu. Dejte si ji se smetanovými omáčkami, ke kterým se mladé maso hodí ze všeho nejvíc.
17. 5. 2013 | Autor: redakce Apetitu

Telecí plec je maso z telecí přední nohy od lopatky až nad kolínko. Plec se skládá z relativně velkého množství svalových svazků, jak je dobře vidět na obrázku dole v galerii. Proto se moc nedá krájet na plátky – lepší jsou kostky. Jde o mladé maso, a tudíž plec přespříliš nezačišťujte – stav na obrázku zcela postačuje. Jemné blanky po uvaření ani nepostřehnete.

Proč ji chtít?

  • Pro chuť. Je křehká, jemná, dietní a díky vysokému obsahu kolagenu také velmi šťavnatá. Plec nejlíp chutná dušená a s jemnými omáčkami.
  • Pro cenu. S plecí si kupujete šťavnaté a jemné telecí maso, ale za podstatně nižší cenu než třeba kýtu. Plec dostanete zhruba za 190 Kč/kg.
  • Pro výjimečnost. Telecí je vhodný druh masa pro slavnostní příležitost.

Co s ní v kuchyni?


Telecí plec je skvělá na houbách v podobné úpravě, jako jste zvyklí u hovězího. Nebo ji zkuste po italsku na základu z kořenové zeleniny s vínem, olivami, kapary a rajčaty. Chutnat vám bude také na česneku nebo jako máslový řízek, pečené kuličky či sekaná.

Tipy šéfkuchaře, jak a kde telecí plec koupit, a spoustu nápadů na jednoduché úpravy najdete v červnovém Apetitu. Právě teď na stáncích! Užijte si s našimi recepty výjimečný kulinární zážitek.

Fotogalerie: Seriál o mase: telecí plec

Přidat komentář