Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Chuťovky k pivu

Chuťovky k pivu

V čase teplých večerů, pivních slavností a gastronomických festivalů máme v redakci stále větší chuť na pivo. Právě na pivních slavnostech bývají stánky s různými pochutinami, které jdou s pivem ruku v ruce. Pokud si chcete na něčem takovém pochutnat i doma, poradíme vám, co se k orosenému půllitru hodí nejlépe.
18. 7. 2013 | Autor: redakce Apetitu

Bez kocoviny


Nepijte nalačno! Obecně platí, čím mastnější a tučnější pokrm, tím lépe k pivu sedne. Vybírejte spíše českou kuchyni, vyhněte se houbám a ovoci. K rychlým chuťovkám patří pomazánky, s pivem krásně ladí ta ze zrajícího sýra (recept). Pro pořádné fajnšmekry naložte směs z aromatických sýrů, feferonek a česneku (recept). Pozor, ne nadarmo jí říkáme poslední rande. Takže nelíbat! Na zobání do mističek vsypte oříšky, sýry a nakrájené klobásky.

Pivo a gril


Pokud organizujete grilovací party, máte spoustu možností. My si momentálně oblíbili žebírka na všechny způsoby. Klasická lepkavá s rajčatovým pyré a medem (recept) miluje celý svět. Místo salátu jako přílohu zvolte domácí cibulový chléb (recept), který si s pivem rozumí lépe než zelenina. Na ohni můžete připravit i efektní burger. Zkuste třeba vepřový s ananasem (recept) a vegetariánům připravte s grilovaným lilkem, rajčaty a sýrem (recept). Pak už stačí jen vychlazené české pivo. Na zdraví!

Připravila Nikita Rybová

Přidat komentář