Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Info ikona

Jídlo, které vám na podzim dodá energii

I chladnější roční období nabízí řadu plodů, které mají právě teď nejvíc vitaminů a nejlepší chuť.

3. 10. 2013 | Autor: redakce Apetitu

Svěží podzimní zelenina


Podzimní zelenina nabízí spoustu možností ke zpracování. Mangold a špenát jsou bohaté na vitamin C, železo a vápník. Kromě tradičních úprav je můžete vyzkoušet v podobě nápoje. Stačí je rozmixovat s vodou a banánem, který smoothie krásně osladí.

Řepa, pór a cibule jsou nyní na vrcholu, proto vyzkoušejte recept na rychlý bezmasý boršč, který všechny tyto suroviny skvěle kombinuje.

Oranžové dýně patří k symbolům podzimu. Připravíte z nich spoustu levných a rychlých jídel. Dětem jistě zachutná dýňová polévka (recept).

 

Šťavnaté ovoce


Zdravé pokrmy, které vám zvednou náladu a nabijí vás energií, připravíte na podzim i z ovoce. Jablka plná vlákniny, vitaminů a antioxidantů nakrájejte na malé kousky do hrníčku, zasypte drobenkou a dejte na 15 minut do trouby. Upečete ten nejrychlejší a nejlahodnější dezert.

Nakládané hrušky rozmixujte a zamíchejte do pórkové polévky (recept), přesně tak, jak to zpěvačce a labužnici Cher připravoval šéfkuchař sítě restaurací OXO Roman Hadrbolec. Pokud milujete sladké, uvařte si podle našeho oblíbeného receptu voňavá hrušková povidla.

 

 

Další plody podzimu


K českému lesu neodmyslitelně patří i houby. Díky jednoduché smaženici si jistě vzpomenete na krásné zážitky z dětství. Zbytek hub zakonzervujte na různé způsoby (návod tady). I oříšky, ať už lískové, či vlašské, mají v tuto podzimní dobu tu nejvýraznější chuť. Místo chipsů si je jen tak opražte na pánvi a chroupejte třeba u televize nebo dobré knížky. Zasypat jimi můžete i buchty, dorty nebo lehké saláty.

 

 

 

Tip na ‚bolavá‘ rána


Některé tipy člověk ocení po celý rok, bez ohledu na roční období. Po ránu si místo kávy zkuste uvařit domácí zázvorový čaj. Zázvor vás nejen zahřeje, ale také povzbudí do nového dne. Čaj nechte lehce zchladnout a pak ho dochuťte medem a citronovou šťávou, které nápoj nabijí další dávkou vitaminů a zdraví prospěšných látek.

 

 

 

 

Připravila Nikita Rybová

 

 

 

 

 

Související

10 rychlých bezmasých obědů na home office

V současné době hodně z nás pracuje z domova a často si zlepšujeme náladu dobrým jídlem nebo samotnou přípravou...

Přidat komentář