Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
3 nej tipy, jak zužitkovat linecké těsto

3 nej tipy, jak zužitkovat linecké těsto

Zbytky lineckého těsta, ze kterého se vám již nechce vykrajovat cukroví, nevyhazujte. Zužitkujete ho ve snadných receptech, které vám provoní Vánoce.
12. 12. 2013 | Autor:
Skořicové rolky
Nechce-li se vám plýtvat čas výrobou složitého cukroví, tenhle recept je přímo pro vás. Těsto tence vyválejte a poctivě posypte skořicí s krupicovým cukrem. Stočte roládu a nakrájejte na asi centimetrové kousky. Po upečení budou skořicové rolky pěkně křupat. Můžete jimi ozdobit i vánoční stromeček.

Oříškové sušenky
Oříšky k Vánocům neodmyslitelně patří. Směs druhů, které máte k dispozici, v robotu rozmixujte na jemné kousky a přidejte ke zbylému lineckému těstu (pro milovníky čokolády tam přidejte i pár čokoládových penízků). Tvarujte sušenky. Pečte v troubě vyhřáté na 170 °C dozlatova.

Čokoládové minicroissanty
Vyválené těsto rozkrájejte na trojúhelníky. Na každý položte čtvereček kvalitní mléčné čokolády. Srolujte jako croissanty od nejdelší strany ke špičce trojúhelníku a pečte při 200 °C dozlatova.2 slané tipy na party chuťovky


Z neslazeného křehkého těsta (stejné jako se používá například na quiche) hravě připravíte něco k zakousnutí pro přátele i nečekanou návštěvu.

Slané tyčinky
Neslazené křehké těsto vyválejte, pokrájejte na obdélníky a posypte kmínem, sezamem, mletou sladkou paprikou či hrubou solí. Přidat můžete i parmazán nebo čedar. Tyčinky vám v chladu dlouho vydrží a můžete jimi pohostit přátele na novoročním večírku.

Španělská prasátka v županu
Klobásu chorizo nakrájejte na plátky a obalte je ve zbylém křehkém těstě. Balíčky potřete rozšlehaným žloutkem. Prasátka podávejte jako předkrm nebo chuťovku během vánočního či novoročního svátečního večera.

Připravila Nikita Rybová

Přidat komentář