Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
10 důvodů, proč pít vodu s citronem

10 důvodů, proč pít vodu s citronem

Zdravý přítel pro každou sezonu
6. 6. 2014 | Autor: redakce Apetitu
1. Citrony jsou bohatým zdrojem vitaminů C, D, E, B a provitaminu A. Kromě toho obsahují i vápník, draslík, zinek a také hořčík či železo. Díky všem těmto látkám ochraňuje citronová šťáva vaše tělo proti bakteriím a virům a zlepšuje imunitní systém.

2. Citronová šťáva je velmi populární hlavně ve Spojených státech, hádejte dvakrát proč? Zrychluje totiž metabolismus, a tak napomáhá při spalování kalorií. Současně oživuje pleť, která potom vypadá zdravě, odpočatě a rozzářeně. Slouží i jako prevence proti akné a vráskám. Není divu, že mezi její skalní fanynky patří úspěšná modelka českého původu Karolína Kurková. Videodůkaz tady.

3. Existuje opravdu jen velmi málo zásaditých potravin, které vyrovnávají vaše pH a tím odkyselují organismus. Citron patří mezi ně. Pokud si chcete výši svého pH zkontrolovat, navštivte lékárnu a pořiďte si indikátorové papírky na její měření.

4. Ráno, po tréninku nebo kdykoli se cítíte unavení, vypijte sklenici velmi teplé vody s citronem. Zaručeně dobije energii. Testováno redakcí!

5. Uklidňuje zažívání. Citronová šťáva je skvělou prevencí proti zácpě nebo průjmu a také zklidní žaludek a střeva po propité noci.

6. Citron rozpouští kyselinu močovou, a tak bojuje proti kloubním onemocněním a zánětům.7. Pití citronové šťávy zvyšuje IQ. No dobře, ne tak docela. Ale alespoň podporuje funkci mozku a nervových buněk.

8. Napomáhá udržovat zdravé oči a urychluje léčení menších očních problémů. Zn.: Oči jako jestřáb.

9. Voda s citronem je nejrychlejším soupeřem pálení žáhy.

10. Je skvělým partnerem při boji proti chřipce. Kamarádí se také se zázvorem, mátou a medem.

Tip redakce: Štáva z citronu nejlépe zafunguje ráno. Připravte si jeden šálek horké vody před cestou do práce a během dne můžete upíjet její více osvěžující studenou verzi. Po vodě jde o druhý nejméně kalorický nápoj (asi 25 kalorií na skleničku).


Připravila Nikita Rybová


Související

Fotogalerie: Praha má bar, který patří do světové TOP 10

Přidat komentář