0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

5× dárek z kuchyně

vánoční cukroví
ZDROJ: Pexels.com
sdílet:

Při výběru dárků z kuchyně se na rozdíl od těch z obchodu nikdy nespletete – dobré jídlo má přece rád každý! Vlastnoruční výroba jedlých dárků má ještě jednu nespornou výhodu. Zatímco ostatní se při nakupování dárků přetlačují v přeplněných obchodech, vy si užíváte adventní pohodu a klid domova.

Směs na vánoční muffiny

Navrstvené přísady lákají od pohledu – a co teprve až budou muffiny upečené. Pokud dózu s instantní směsí doplníte o muffinovou formu, získáte dárek, ze kterého se obdarovaný bude těšit celý rok. Nemusíte se omezovat jen naším receptem. Navrstvit můžete také suché přísady na čokoládové nebo jiné muffiny.

Ostrá citronová a olivová mořská sůl

Nasypaná do ozdobné kořenky nebo dózy se aromatická sůl neztratí v žádné gurmánské kuchyni. Slané krystalky zazáří při dochucování steaků, pečených brambor a jiné zeleniny.

Čokoládové lanýže

To, co milujete na čokoládě, schované v jednom malém bonbonku. Návyková chuť. Experimentujte s alkoholem (amaretto vyměňte třeba za cointreau nebo grand marnier) i s přísadami (přidejte pořádnou špetku mletého chilli, zázvoru nebo skořice). Kromě holandského kakaa můžete čokoládové lanýže obalovat také v nasekaných nesolených pistáciích, opražených a nasekaných (nebo mletých) mandlích či lískových oříšcích.
čokoládové lanýže

Voňavá čajová směs

Rozdávejte pohodu s každým šálkem čaje. Do základní směsi můžete přidat také skořici a další zimní koření. Pokud se vám vánoční čaj jako dárek zdá málo, darujte spolu s ním také nějaký hezký porcelánový hrneček. Radost bude dvojnásobná.

Krém z modrého sýra

Především milovníky pikantních chutí potěší tento výrazný sýrový krém. Můžete k němu přikoupit ještě křupavé tyčinky a krekry. Nebo k němu přibalte domácí, vlastnoručně upečené sušenky s mořskou solí.

Zabalte to

  • Zajímavé krabičky a plechovky, do kterých můžete zabalit vlastnoručně vyrobené dárky, koupíte například v prodejnách This & That, Madal Bal, Nanu-Nana nebo v prodejnách domácích potřeb či papírnictví. Krabičky můžete také sami vyrobit z tužšího kartonu.
  • Ozdobné stuhy nejrůznějších barev seženete v galanterii.
  • Skleněné dózy s vánočním dekorem, které se dají díky dobře těsnícímu víku neprodyšně uzavřít, prodává například IKEA. Seženete je také v domácích potřebách. Pokud chcete darovat něco opravdu výjimečného, poohlédněte se po dózách a plechovkách v bazarech a starožitnictvích.

Související články

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků
  • Lidé a jídlo

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků

Na začátku byla myšlenka setkat se s vámi, našimi čtenáři, nejen v létě, ale také v druhé polovině roku. Vychutnat si skvělé jídlo, popovídat si, nakoupit dárky, zkrátka si užít krásný den. Bude osvědčený letní recept fungovat i v zimě?...
Kdo je to someliér, co umí a s čím poradí?
  • Lidé a jídlo

Kdo je to someliér, co umí a s čím poradí?

Someliér (nebo také sommeliér) vám v restauraci servíruje ideální víno k jídlu, které máte před sebou, a nejen to. Čím více budete o roli someliéra vědět, tím lépe budete moci plně využít jeho znalostí a zkušeností, až budete příště...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
549 Kč
357 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč