5× dárek z kuchyně

sdílet:
Při výběru dárků z kuchyně se na rozdíl od těch z obchodu nikdy nespletete – dobré jídlo má přece rád každý! Vlastnoruční výroba jedlých dárků má ještě jednu nespornou výhodu. Zatímco ostatní se při nakupování dárků přetlačují v přeplněných obchodech, vy si užíváte adventní pohodu a klid domova.


Směs na vánoční muffiny


Navrstvené přísady lákají od pohledu – a co teprve až budou muffiny upečené. Pokud dózu s instantní směsí doplníte o muffinovou formu, získáte dárek, ze kterého se obdarovaný bude těšit celý rok. Nemusíte se omezovat jen naším receptem. Navrstvit můžete také suché přísady na čokoládové nebo jiné muffiny.

Ostrá citronová a olivová mořská sůl


Nasypaná do ozdobné kořenky nebo dózy se aromatická sůl neztratí v žádné gurmánské kuchyni. Slané krystalky zazáří při dochucování steaků, pečených brambor a jiné zeleniny.

Čokoládové lanýže


To, co milujete na čokoládě, schované v jednom malém bonbonku. Návyková chuť. Experimentujte s alkoholem (amaretto vyměňte třeba za cointreau nebo grand marnier) i s přísadami (přidejte pořádnou špetku mletého chilli, zázvoru nebo skořice). Kromě holandského kakaa můžete čokoládové lanýže obalovat také v nasekaných nesolených pistáciích, opražených a nasekaných (nebo mletých) mandlích či lískových oříšcích.

Voňavá čajová směs


Rozdávejte pohodu s každým šálkem čaje. Do základní směsi můžete přidat také skořici a další zimní koření. Pokud se vám vánoční čaj jako dárek zdá málo, darujte spolu s ním také nějaký hezký porcelánový hrneček. Radost bude dvojnásobná.

Krém z modrého sýra


Především milovníky pikantních chutí potěší tento výrazný sýrový krém. Můžete k němu přikoupit ještě křupavé tyčinky a krekry. Nebo k němu přibalte domácí, vlastnoručně upečené sušenky s mořskou solí.

Zabalte to

  • Zajímavé krabičky a plechovky, do kterých můžete zabalit vlastnoručně vyrobené dárky, koupíte například v prodejnách This & That, Madal Bal, Nanu-Nana nebo v prodejnách domácích potřeb či papírnictví. Krabičky můžete také sami vyrobit z tužšího kartonu.
  • Ozdobné stuhy nejrůznějších barev seženete v galanterii.
  • Skleněné dózy s vánočním dekorem, které se dají díky dobře těsnícímu víku neprodyšně uzavřít, prodává například IKEA. Seženete je také v domácích potřebách. Pokud chcete darovat něco opravdu výjimečného, poohlédněte se po dózách a plechovkách v bazarech a starožitnictvích.

Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit