0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

5 důvodů, proč nevyhazovat lógr

athena-lam
ZDROJ: athena-lam
sdílet:
Ať už jde o filtrovanou kávu, turka, espresso nebo flat white, jedno mají společné - kávovou sedlinu. Tu však můžeme i po dopití svého šálku ještě využít. Napadlo vás třeba pohnojit kávou záhon nebo s ní bojovat proti blechám?

1 Hnojivo na zahrádku 

Kávová sedlina může skvěle posloužit jako hnojivo na záhonky. Zbytky ranní kávy dodají půdě dusík, lógr má navíc nižší pH, proto se používá ke zvýšení kyselosti půdy. To ocení například azalky, cesmíny nebo rododendrony. Upotřebit jej můžete i do kompostu, kam může přijít i s celým papírovým kávovým filtrem z vašeho překapávače. Vedle toho, že káva přinese kompostu živiny, přiláká také tolik užitečné žížaly.

2 Lógr jako obránce

Káva má nezaměnitelné aroma, které lidi láká do kaváren, jiné, například zahradní škůdce, odpuzuje. K jejich zahnání proto můžete nejprve namísto hrubé chemie vyzkoušet sílu kávového aroma. Místa, kde úřadují slimáci nebo nechtění mravenci, posypte lógrem. Mravence by aroma mělo zmást a přimět je k odchodu, pražená zrna kávovníku se nezamlouvají ani nenasytným slimákům.

Pokud vlastníte čtyřnohého chlupáče s bohatým bleším životem, vezměte si také na pomoc zbytky ze snídaně. Kávovou sedlinu smíchejte s šampónem pro mazlíčky a vetřete do srsti, lógr můžete použít i samostatně až po umytí zvířete šampónem. Aroma kávy odpuzuje nejen blechy, ale i komáry nebo vosy. Větší efekt má káva použitá a připálená, která má výraznější vůni.

zrnka kávy

3 Do lednice proti zápachu

Uzavřený prostor a aromatické potraviny mohou v chladničce způsobit silný odér. První pomoc představuje kalíšek s jedlou sodou, s pachy ale umí zatočit i kávová sedlina. Tento přírodní pohlcovač zápachu lze použít také do mrazničky, v šatní skříni či v autě. Sušenou kávovou sedlinu přesypte do otevřené krabičky a uložte na zapáchající místo.

4 Namísto drátěnky 

Připálené hrnce nebo pánve, usazená mastnota v okolí sporáku a podobný typ odolných nečistot potřebují hrubší zásah. S pomocí kávové sedliny a jejích abrazivních schopností můžeme zaschlé zbytky ze špinavého povrchu lépe odrhnout. Lógr stačí nasypat na postižené místo, nebo přímo na houbičku, případně přidat i saponát, a jemně kroužit, dokud nános špíny nevezme za své.

5 Obrodný tělový peeling

Jako umí obrousit vrstvu nečistot, stejně si umí poradit i s odumřelými buňkami kůže. Lógr ve spojení s vodou a sprchovým či obličejovým gelem působí jako přírodní peeling. Rozemleté kousky jsou relativně měkké, proto si můžete dopřávat kávový peeling tak často, jak budete chtít.

Apetit magazín

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků
  • Lidé a jídlo

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků

Na začátku byla myšlenka setkat se s vámi, našimi čtenáři, nejen v létě, ale také v druhé polovině roku. Vychutnat si skvělé jídlo, popovídat si, nakoupit dárky, zkrátka si užít krásný den. Bude osvědčený letní recept fungovat i v zimě?...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč