0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

5 triků, jak zachránit nepovedenou polévku

5 triků, jak zachránit nepovedenou polévku
sdílet:

Postupovali jste podle receptu, a přesto výsledná polévka není chuťově povedená? Nepropadejte panice, s troškou kreativity, a několika babskými radami, dokážete i nepovedenou polévku proměnit v dílo kulinářského mistra. Jak na to?

 

Občas přijdou dny, kdy se nám v kuchyni nedaří. Tak dlouho je polévka bez chuti, až ji přesolíme. Tak dlouho se snažíme dodat polévce pálivé zakončení, až ji přepepříme. A tak dlouho se snažíme vytvořit dokonalý krém, až se nám smetana srazí. Drobné chyby vedou k tomu, že výsledná polévka je nepoživatelná. V takový moment nemá smysl házet flintu (nebo spíše polévku) do žita. Stačí si osvojit několik základních triků, díky kterým lze většinu nedostatků napravit a zachránit tak oběd i svou reputaci. 

Problém č. 1: PŘESOLENÁ POLÉVKA

Najít harmonii mezi nedostatkem soli a přesolením je pro mnoho kuchařů a kuchařek vyšší dívčí. Není tedy nic výjimečného, když člověku nad hrncem "ujede ruka" a z polévky se stane slané moře. I když by se mohlo zdát, že taková situace nemá řešení, opak je pravdou. Bohatě postačí, když si k ruce vezmete syrovou bramboru, kterou zhruba na čtvrt hodiny povařte s polévkou. Následně bramboru vyjměte a polévku ochutnejte. V případě krémové polévky můžete použít zakysanou smetanu nebo jogurt. Tyto dvě ingredience se taktéž postarají o to, aby pokrm zjemnily a slanou chuť minimalizovaly. 

Problém č. 2: PŘEPEPŘENÁ POLÉVKA

Ať už patříte k milovníkům ostrých polévek, nebo dáváte přednost jemným krémům, určitě nám dáte za pravdu, že špetka pepře hraje v chuti polévky důležitou roli. Pokud je ale špetek pepře více, může se polévka proměnit na prokýchané jídlo. Jak zachránit přepepřenou tekutinu? Odpověď je překvapivá, avšak jednoduchá! Stačí, když do polévky nakrájíte dvě velká jablka, která s polévkou krátce provaříte a následně je vyjmete. 

Problém č. 3: SRAŽENÁ SMETANA

Dýňový, brokolicový, celerový nebo hráškový. Polévkové krémy zažívají boom, a tak není divu, že čím dál tím více hospodyněk řeší, co dělat se sraženou krémovou polévkou. Ani v tomto případě neztrácejte hlavu, pouze si k ruce vezměte špetku kypřícího prášku, se kterým problém rychle vyřešíte. Případně můžete do krému přidat lžičku studené vody

Problém č. 4: NEMASTNÁ, NESLANÁ POLÉVKA

Máte pocit, že jste do hrnce přidali snad všechno koření světa, a přesto není polévka chuťově výrazná? Nebojte se přidat špetku cukru, která dokáže udělat hotové zázraky. Pokud toužíte po ostřejší polévce, sáhněte po Tabascu nebo chilli. Krémovým polévkám naopak pomohou bylinky, ideálně čerstvě nasekané. Zároveň dejte ochutnat ostatním členům rodiny, kteří jistě přijdou na to, co polévce chybí. 

Problém č. 5: VÝRAZNÁ POLÉVKA

Na druhou stranu se může stát, že to s kořením přeženete. Pokud polévce vévodí pouze jeden druh koření, nezbývá nic jiného, než chuť zjemnit. V tomto ohledu je ideálním pomocníkem smetana, díky které se polévka krásně zjemní. Pokud ji v lednici zrovna nemáte, zkuste neochucené pomazánkové máslo. 

Zbožňujete polévky? Pak by vás mohla zaujmout knižní novinka Polévka je grunt z edice Apetit. 

Související články

Apetit magazín

Kombucha: Připravte si nápoj dlouhověkosti
  • Zajímavosti

Kombucha: Připravte si nápoj dlouhověkosti

Pozitivní účinky kombuchy na lidský organismus jsou známy již tisíce let. Jedná se o fermentovaný nápoj, který je díky živým kulturám bohatý na probiotika, antioxidanty a mnoho dalších prospěšných látek. Jak si kombuchu připravit doma? ...
AD
Stop plýtvání jídlem aneb Nekrmte koš!
  • Nakupujeme

Stop plýtvání jídlem aneb Nekrmte koš!

Věděli jste, že domácnosti jsou odpovědné až za 53 % potravinového odpadu? Tento alarmující údaj, zveřejněný organizací Zachraň jídlo, nám může posloužit jako odrazový můstek ke změně. Naučíme-li se lépe hospodařit, bude to mít pozitivní...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
549 Kč
357 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč