0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

5x andělské cukroví

snehový dezert
ZDROJ: Pexels.com
sdílet:

Andělsky něžné cukroví tvoří chuťový i vizuální protiklad k tmavému kakaovému. Poznáte ho podle vábivé vůně vanilky a jemného poprašku cukru. Upečte si pět božských druhů cukroví v barvě smetany a zlata. Nevinnost sama.

 

Trubičky s bílou čokoládou

Křehké cukroví s hedvábnou náplní se doslova rozplývá na jazyku. Vyměňte oblíbený máslový krém za smetanové mascarpone, které se skvěle odpíchne od svěžího pomerančového likéru. Budete ho ochutnávat znovu a znovu. Pokud chcete trubičky s bílou čokoládou péct již nyní, plňte je krémem nejdříve týden před Štědrým dnem.

trubičky s bílou čokoládou

Kokosky Vendula

Skvělý způsob, jak spotřebovat bílky, které vám zůstanou po přípravě lineckého těsta. Kokosky Vendula chutnají skvěle a nejsou vůbec přesušené. Nedělejte je moc velké, lepší budou jen o velikosti jednoho sousta. Hlavně je pečte všechny najednou, jinak vám těsto zřídne.

Vanilkové rohlíčky

Skrývají samou esenci Vánoc. Péct je můžete z vlašských ořechů i mandlí. Opatrně s cukrem, který přidáváte do těsta – když ho dáte moc, budou vanilkové rohlíčky příliš tvrdé. Zato při obalování bílým popraškem nešetřete. Díky domácímu vanilkovému cukru budou rohlíčky nepřekonatelné.

Marcipánovo-višňové kuličky

marcipánovo višňové kuličkyCukroví s růžovým srdíčkem na bříšku potěší především romantické duše. Nenechte se zmást jeho nevinným vzezřením – pod sladkým marcipánem se skrývá ďábelsky svůdná náplň z višní a griotky. Marcipánovo-višňové kuličky vás omámí.

Kokosovo-medové pracny

Své místo na vánočním stole mají medvědí tlapky jisté. Vyzkoušejte letos místo tmavé kakaové varianty s ořechy tyto něžné kousky, které voní medem a kokosem. Vynesou vás do sedmého nebe.

Čtěte také: Jak skladovat cukroví

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

KVÍZ: krajové speciality
  • Kvízy

KVÍZ: krajové speciality

Knedlo vepřo zná každý – oblíbený český pokrm nabízejí nejen hospody a restaurace ale také školní jídelny a kantýny. Česká kuchyně má ovšem daleko víc co nabídnout. Důkazem jsou speciality z českých a moravských koutů. Schválně, s kolika z...
Komerční sdělení
Nadýchané, a přece udržitelné mlsání!
  • Lidé a jídlo

Nadýchané, a přece udržitelné mlsání!

Sladká, příjemně nadýchaná a křupavá svačinka, která se doslova rozpustí na jazyku a vy si ji nejlépe vychutnáte v kombinaci s oblíbenou kávou nebo čajem. Takové chvíle moc nestojí, o to důležitější a povznášející v životě jsou. Užijte si...
KVÍZ: Jak dobří jste v úpravě hovězího masa?
  • Kvízy

KVÍZ: Jak dobří jste v úpravě hovězího masa?

Chcete uvařit guláš nebo roštěnky k nedělnímu obědu? Tušíte, jestli se na vývar lépe hodí přední nebo zadní hovězí či které použít do rajské? S naším kvízem můžete zjistit, jak si s hovězím rozumíte. ...
Komerční sdělení
Léto, rodina, přátelé, skvělé pití a italská pohoda!

Léto, rodina, přátelé, skvělé pití a italská pohoda!

Aperitivo Italiano je chvíle vyhrazená rodině, přátelům a ochutnávání. Nesmí chybět tyčinky grissini, krekry, sušená rajčata, olivy a samozřejmě sklenička osvěžujícího aperitivu, který doladí party atmosféru a připraví chuťové buňky na...

Obchod Apetit