0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

8 adventních kalendářů, které snadno vyrobíte doma

8 adventních kalendářů, které snadno vyrobíte doma
sdílet:

Je to tady! Těšení na Vánoce všem zpříjemní adventní kalendář se sladkým překvapením. Hravě ho za pár korun vyrobíte i sami doma. Radost udělá dětem i dospělým.

1 Čokoládový

Čokoládový adventní kalendář k vám domů přinese kouzlo Vánoc, připravený je bez námahy a za chviličku. Z oblíbené čokolády připravte velké čokoládové penízky, které očíslujte čokoládovou polevou a poprašte zlatým prachem nebo jiným slavnostním zdobením. 

2 Sušenkový s adventním přáním

Nejprve připravte 24 větších kartiček. Ty z jedné strany očíslujte, z druhé na každou napište po jednom písmenu, které dohromady dají milý vánoční vzkaz. Ke kartičkám přidejte sušenky nebo bonbonky, které máte doma rádi, a přivažte je například na záclonovou tyč do okna. Každý den otočíte jednu kartičku, až se postupně odhalí celý nápis a zazvoní štědrovečerní zvoneček.

3 Ze slaných karamelek

Karamelky miluje každý. Ty se solenými arašídy udělají radost i dospělým. Očíslujte je a připevněte jednu po druhé na věnec z jedlových větviček. Kromě adventního kalendáře se karamelky krásně vyjímají také jako dekorace na vánočním stromečku.

4 Perníčkový

Upečte dětem jedlý kalendář z perníčků podle vašeho oblíbeného rodinného receptu. Do vykrojených tvarů udělejte dírku, abyste je mohli zavěsit na větvičku. A při zdobení nezapomeňte tvary řádně očíslovat. Ještě zábavnější variantou tohoto kalendáře je perníčkový vláček. Na každý den upečte jeden vagónek, mašinku nechte na 24. prosince. Až děti snědí poslední perníček, přijde Ježíšek.

5 Bonbonový

Adventní kalendář z kategorie Na poslední chvíli. Kupte balíček bonbonů nebo čokoládových tyčinek, na každý nalepte číslo od 1 do 24, přivažte stužku nebo kousek provázku a sladký balíček zavěste na větvičku. Podobně můžete připravit adventní kalendář pro dospělé z jednotlivě balených čajů. Místo stužky použijte pro zavěšení háček.

6 Pralinkový

V papírnictví kupte malé krabičky, nebo, máte-li dostatek času a trpělivosti, je vyrobte. Jako šablonu můžete použít některý z návodů na origami. Krabičky ozdobně polepte, označte čísly od 1 do 24 a naplňte domácími čokoládovými pralinkami. Balíčky vyskládejte na vhodné místo, třeba rovný, obdélníkový tác. Pralinkový adventní kalendář nejvíc ocení dospělí, zvlášť pokud do čokoládových kousků přidáte alkohol nebo nadrcený chilli, zázvor či pepř.

7 Ponožkový

Vydejte s tímto nákupním seznamem do obchodu a adventní kalendář máte hotový za chviličku: 

  • 12 párů ponožek
  • 24 kusů prádelních kolíčků
  • 1 dlouhá šňůra
  • 24 překvapení

Šňůru upevněte hřebíčky na vhodné místo, třeba na zeď, ponožky přichyťte kolíčky spolu s očíslovanými kartičkami a naplňte dárky. Tento adventní kalendář nabízí jednu nespornou výhodu – do ponožek se vejdou výrazně větší dárky než bonbony. Co třeba další ponožky?

8 Pytlíčkový

Baví vás šití? Ze zbytků bavlněných látek nebo plsti vyrobte různobarevné pytlíčky. Velikost je jen na vás. Tento kalendář vám vydrží víc než jednu sezonu. Po Vánocích ho stačí schovat do krabice, další rok ho jen oprášíte a naplníte znovu dobrůtkami. Podle zvolených dárečků potěší děti nebo dospělé. Těm nejmenším zkrátí zdlouhavé čekání na Ježíška, dospělým udělá radost, že na ně někdo myslí.

Pokud vás šití zas tolik nebaví, stačí vzít kousek látky, zabalit do něj překvapení a pevně ho zavázat ozdobnou stužkou jako měšec. Hotové dárky můžete pověsit třeba na ramínko a připevnit na vhodné místo v interiéru.

Související články

6x domácí bonbonky
  • Tipy a triky

6x domácí bonbonky

Bonbonky jsou jednoduché na přípravu, báječně chutnají a můžete je bez obav využít také jako dárek na poslední chvíli. Stačí je jen zabalit do ozdobné dózy, krabičky či plechovky. Ručíme vám za to, že hravé bonbonky nadchnou opravdu každého...
Dárek na poslední chvíli: domácí želé bonbony
  • Tipy a triky

Dárek na poslední chvíli: domácí želé bonbony

Barevná dobrota pro děti i dospělé Želé bonbonky z kuchařky Láskominy Denisy Bartošové prostě musíte vyzkoušet. Sama Denisa je tak dlouho ladila, až se dopracovala k naprosté dokonalosti.  ...

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je jádro domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit