0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Biovaření: mořské řasy

mořské řasy s avokádem
ZDROJ: Pixabay.com
sdílet:

S řasami se můžete setkat v potravinových doplňcích v lékárnách. Co jimi pro změnu obohatit svůj jídelníček?

Mořské řasy obsahují velké množství minerálních látek a vitaminů. Jsou skvělým zdrojem jódu, vápníku a železa. Obsahují také fluor a jsou dobrým zdrojem bílkovin. Díky jódu ovlivňují zdravé fungování štítné žlázy, ale je třeba je jíst s rozmyslem – naše tělo není na tak velký přísun jódu zvyklý. Z tohoto důvodu je vhodné jíst řasy pravidelně, ale v malém množství. Stačí malý kousek několikrát týdně, například povařený v polévce.

Existuje mnoho druhů mořských řas. Pokud je nejste zvyklí jíst, vyzkoušejte nejprve wakame, kombu a nori. Řasa nori se používá při přípravě suši. Kombu a wakame jsou oblíbené, protože nemají tak výraznou ‚mořskou‘ chuť. Jsou báječné povařené v polévce, namočené do salátů, v pomazánce nebo je můžete přidat do hrnce při vaření luštěnin. Zlepšují jejich stravitelnost. Máme pro vás inspiraci na jídla s řasou wakame.

 

Související články

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je jádro domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit