0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Brusinky jsou jako lék!

brusinky
ZDROJ: Unsplash.com
sdílet:
Fungují lépe než multivitaminové přípravky! Kupte si sáček čerstvých amerických brusinek a užijte si jejich natrpklou chuť a léčivé účinky ve slaných i sladkých pokrmech.

SEZONA UPROSTŘED ZIMY
Oproti brusinkám, které si můžete nasbírat v našem lese, jsou americké brusinky asi třikrát větší. Mají pevnou světlou dužinu a málo semínek. Sklízejí se od října do konce listopadu a k dostání bývají až do konce ledna.

KDE JE KOUPÍTE
Čerstvé americké brusinky koupíte v síti některých supermarketů nebo v Kunratické stodole v Praze. Balíček (125 g) čerstvých brusinek pořídíte za 70 Kč. V chladničce vydrží několik týdnů a v mrazáku i rok. Stačí je pak pouze rozmrazit a použít stejně jako čerstvé. Vše o amerických brusinkách od historie až po konkrétní recepty najdete na www.cranberries-usa.cz.

BOBULE PLNÉ ZDRAVÍ
Brusinky obsahují antibakteriální látky, které dokážou snížit riziko zánětu močového ústrojí, a dokonce pomáhají vyléčit jeho záněty. Také posilují imunitu.

RECEPTY S BRUSINKAMI

 

Související články

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Škola vaření: chilli omáčka
  • Tipy a triky

Škola vaření: chilli omáčka

Tomu říkáme vášeň! Domácí chilli omáčka inspirovaná asijskou kuchyní vás roztetelí a dodá letnímu vaření říz.   ...
Pochoutky, které by na zahradní party neměly chybět
  • Jak na to

Pochoutky, které by na zahradní party neměly chybět

Připravte pro hosty na zahradní party originální pochoutky, po kterých se budou moci utlouct. Vybrali jsme jich pro vás některé, se kterými nemůžete šlápnout vedle. Od drobných předkrmů pro první návštěvníky, přes hlavní chod...
Jak na konzervování ovoce a zeleniny?
  • Tipy a triky

Jak na konzervování ovoce a zeleniny?

Mohlo by se zdát, že domácí konzervování už patří minulosti. Nicméně naše babičky se na zimu vždy poctivě připravovaly a měly díky němu vystaráno. Tak proč to nezkusit také? Poradíme vám, jak vybrat správnou metodu pro různé druhy ovoce a...

Obchod Apetit