0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Dobroty ze zachráněných plodů, které vám zpříjemní vánoční svátky

AD
Produkty Titbit
ZDROJ: Titbit
sdílet:

Aromatické bylinky, hustá povidla, džemy, pálivé omáčky z exotického ovoce, řízné pití, ideální na sváteční stolování… Žádná z těchto lahůdek by nebyla, kdyby se značka Titbit nerozhodla před lety zamezit plýtvání jídlem… Více o projektu, z jehož výsledků vám zaplesá srdce i chuť, se dozvíte níže (a zároveň v článku najdete malý dárek).

„Protože jsme vždy po návratu z cest postrádali na domácím trhu pestrou nabídku čerstvých ingrediencí, pustili jsme se pro začátek do pěstování čerstvých bylinek v květináči, a tak vznikl v roce 2000 Titbit. Postupně jsme nabídku rozšířili o bylinky řezané, chilli, exotické ovoce a další méně tradiční druhy zeleniny nebo čerstvého koření. Dnes zásobujeme širokou síť obchodních řetězců v České republice i na Slovensku,” uvádí Vojtěch Havránek, spolumajitel Titbit.

Nejčerstvější (a nejzáslužnější) projekt Beze Zbytku

„Velmi nás trápí, když vidíme, jaké množství ovoce a zeleniny z různých důvodů končí v koši. Někdy ovoce jen nesplňuje vzhledové parametry do regálů, přepravek či vaniček, je moc malé, velké, krátké, baculaté anebo naopak úplně nejlepší, nejzralejší a nejsladší, a přesto ho už nedokážeme prodat, takže nakonec zmizí v bio kontejneru. Přitom stačí tak málo,” myslí si v Titbitu „Takže jsme se spojili s našimi partnery, jako je palírna a lihovar v Bohuslavicích, a dodali jim naše voňavé exotické ovoce — díky tomu tak vznikla Mangovice nebo Granátovice.

V rámci projektu přicházejí na trh i další produkty, jakými jsou třeba mangové chutney Mangolína, cibulové chutney Ciburger. V rámci nabídky objevíte i pikantní omáčku Ohnivá křídla, papriková pasta Harissa, pečený česnek Pečesnek, barbecue omáčka a ze sezonních přebytků vzniká například fíkové chutney, s naší spolupracovnicí Chili Ta Thuy (účastnice finále Master Chef) vnikla Čilipasta, dále Titbit beze zbytku zpracovává skvělé čalamády, pickles a džemy a povidla.

Jsou tak skvělé, že hned 6 produktů z jediné řady bylo oceněno Českou chuťovkou. Sbíhají se vám sliny? Všechno z toho můžete ochutnat a ještě s příjemnou slevou!

 

Titbit produkty projekt Beze zbytku
ZDROJ: Titbit

 

Sleva na všechny dobroty jako dárek! Jak ji získat?

Vzhledem k tomu, že se blíží magické datum 12.12. 2021, dvanáct dní do Vánoc, rozhodl se vám Titbit věnovat příjemnou slevu 24 %, a to na vše ze svého e-shopu. Jak ji uplatnit? Při objednávce stačí zadat kód APETIT24. Ale pozor, sleva platí jen od neděle 12.12. do úterý 14.12. 2021, tak si pospěšte a mějte krásné Vánoce.

Autor: eva.sprincova

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Podzimní ovoce v neodolatelných dezertech
  • Suroviny

Podzimní ovoce v neodolatelných dezertech

Příroda se pomalu zbarvuje podzimními barvami a nám hraje v hlavě píseň ,švestky se modrají, jablka sládnou’. Přichází ideální čas k pečení dezertů se sladkými dary podzimu. Vyzkoušejte vláčný švestkový koláč, pošírované hrušky, horký...

Obchod Apetit