Dobrý nápad: koktejly bez šejkru

drink
ZDROJ: Jill Burrow/Pexels
sdílet:

Jak umíchat drink i bez šejkru? Vypomožte si tím, co máte doma!

Pokud milujete letní koktejly, ale výbava vašeho baru je minimalistická, máme pro vás skvělý nápad. Drinky, které vyžadují pořádně protřepat v šejkru, jednoduše smíchejte v zavařovací sklenici se šroubovacím uzávěrem.

  • Navrstvěte do ní všechny potřebné přísady na svůj oblíbený koktejl a pak už stačí jen pořádně protřepat. A nemíchat! Vždy se však přesvědčte, že jste uzávěr pořádně utáhli.

Daiquiri ze zavařovačky

  1. Předem si namrazte šest koktejlových sklenic.
  2. Do větší zavařovací sklenice se šroubovacím uzávěrem nalijte 300 ml bílého rumu, 90 ml limetové nebo citronové šťávy a 3 lžičky cukrového sirupu (voda svařená s cukrem v poměru 1:1). Sklenici uzavřete a pořádně protřepejte, aby se všechny suroviny propojily.
  3. Do namrazených skleniček vložte po čtyřech kostkách ledu a pak do nich přes síto přelijte tekutinu z ‚šejkru‘. Koktejl ozdobte plátky karamboly.

Související články

Daiquiri: Opojné osvěžení na letní párty
  • Suroviny

Daiquiri: Opojné osvěžení na letní párty

Oblíbený drink Ernesta Hemingwaye si díky svěží citrusové chuti našel své místo v nejprestižnějších koktejlových barech po celém světě. Připravte si s námi původní kubánské daiquiri a vyzkoušejte jej také v kombinaci s ovocem jako...
Oslňte své hosty slavnostními silvestrovskými drinky
  • Jak na to

Oslňte své hosty slavnostními silvestrovskými drinky

Večer ve znamení oslav nového roku si žádá slavnostní atmosféru. Tu skvěle navodíte nejen tradičním šampaňským na přípitek, ale také dalšími skvělými drinky, které zpříjemní čekání na půlnoc. Probuďte v sobě barmanskou vášeň a oslňte své...
Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit