Drink na červen: The June Harvest

sdílet:
V prvních letních dnech se osvěžte koktejlem podle receptu barmana Jakuba Dvořáka.

Víkendové odpoledne ve stínu pod třešní se sklenicí The June Harvest – skvělá představa! Míchaný nápoj, jehož základ tvoří třtinový rum, grand marnier a třešňový likér, je nápadem Jakuba Dvořáka, barmana pražského podniku La Casa de la Havana. O svém koktejlu, který se v překladu jmenuje Červnová sklizeň, říká: „Drink by měl evokovat český venkov a rozhodl jsem se jej servírovat v ‚oplocené‘ zavařovací sklenici, ve stylu víkendových chatiček s barevnými ploty. Třešně mají příznivý vliv na játra a pro mě vždy evokují léto.“ A dodává, že v koktejlu samozřejmě nemohl chybět meloun, který dotváří ten správný letní pocit.

Inspirujte se a pusťte se do červnového šejkování podle receptu šikovného barmana. Koktejl můžete ochutnat také v pražském baru La Casa de la Havana. Možná vám ho připraví sám autor receptu Jakub Dvořák.

Koktejl The June HarvestIngredience:
  • 4 cl Havana Club 7 years
  • 1,5 cl grand marnier
  • 1,5 cl třešňového likéru
  • 1/2 limety
  • melounový likér
  • ledová tříšť

Příprava nápoje:
Sklenici, ve které budete nápoj podávat, zastříkněte melounovým likérem a vsypte ledovou tříšť. Ostatní přísady vyšejkrujte v klasickém šejkru a přelijte do sklenice na tříšť. Koktejl zastříkněte melounovým likérem. Sklenici můžete ozdobit pomerančovou kůrou a třešní.

Něco navíc
Autor receptu nápoj podává v zavařovací sklenici, vystačíte si však i s klasickou širší whiskovkou.

Foto: Bar Academy

Fotogalerie: Drink na červen: The June Harvest

Více
Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit