Je vám zima? Uvařte si horký nápoj

sdílet:
Ještě než udeří první mrazy, musíte zažít tu pravou podzimní náladu. Zapalte sladce vonící svíčky, ozdobte vázy pestrobarevným listím, pusťte si příjemnou hudbu, a začínáme…

Horký čaj


Kromě klasického šálku čaje s medem a citronem vyzkoušejte v podzimním sychravém počasí hřejivý vanilkový čaj. Dokonalou směs silného černého čaje a vanilkových lusků koupíte třeba pod značkou Ahmad Tea.

Můžete si také vyrobit svou vlastní čajovou směs, stačí jen usušit všechno ovoce a bylinky, které máte rádi nebo které vám připomínají čas padání listí. Hezky zabalený domácí sypaný čaj je perfektní i jako jedlý dárek.Omamná čokoláda


Chytila se vás podzimní deprese? Pamatujte, že sladká horká čokoláda je ten nejlepší lék. My jsme si oblíbili magický recept na mayskou čokoládu s chilli, kterou ve filmu Čokoláda pro zákazníky připravovala Juliette Binoche.

Ovocné nápoje


Ještě dávno před tím, než začnete churavět, okuste mrkvový nápoj s kokosem a zázvorem. Tahle vitaminová bomba vám pomůže se od postele držet dál. Zázvor se perfektně hodí k zrychlení krevního oběhu, proto se jeho odvar pije ráno – nastartuje i ty největší spáče.

K podzimu samozřejmě neodmyslitelně patří jablečný mošt. Doporučujeme kupovat ten tuzemský a v biokvalitě. Pokud prodejcům nevěříte, můžete si snadno z úrody jablek vyrobit svůj vlastní (návod najdete v článku tady).

Připravila Nikita Rybová

Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit